Sick – What A Gig!

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/05/09
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Niespełna trzy miesiące temu nakładem wytwórni Pierogi Records ukazała się EP-ka, na której zadebiutowała młoda wrocławska wokalistka Adrianna. „Automne Leaves” bardzo przypadło mi do gustu właśnie za sprawą zmysłowego głosu artystki. Dlatego z dużym entuzjazmem podszedłem do nowej produkcji Marcina Sucharskiego, na której oprócz Adrianny możemy usłysześ Kasię Rościńską (K8).
Na EP-kę składają się dwa tytuły: „What A Gig!” oraz „Piece of Mind” wraz z remiksami. Sick konsekwentnie trzyma się swojego stylu oraz jako właściciel wytwórni skrupulatnie dobiera remikserów – nie trudno domyślić się, że utwory utrzymane będą w klimacie soul/chillout
Na uwagę zasługuje oryginał „What A Gig”, który przyciąga funkowym wokalem K8 oraz chilloutowym podkładem z lekką domieszką acidowego brzmienia. Bardzo dobrze wypadają wersje Haze’a oraz Postino – pierwsza utrzymana w deepowej, trochę mrocznej konwencji, druga odznacza się połamanym beatem i elektronicznym zacięciem.
„Piece of Mind” również doczekał się remiksów Sick’a oraz Postino. Wszystkie utwory są bardzo lekkie, delikatne i jednocześnie relaksujące za sprawą hipnotyzującego głosu Adrianny. Warto zaznaczyć, że w reworku Sick’a słyszymy świetną partię instrumentalną w wykonaniu młodego i utalentowango skrzypka Jakuba Haufy.
Po wydanym w kwietniu „One Love EP (Remixes)” miałem pewne obawy co do kierunku w jakim pójdzie label Pierogi Records. Nie dość, że wydane na EP-ce utwory prezentowały średni poziom, to wydawanie odświeżonych utworów zawsze kojarzyłem z pewną nieporadnością wytwórni. Jak się okazało, moje obawy były nieuzasadnione i przedwczesne, a zaangażowanie młodych talentów jest strzałem w dziesiątkę.

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. What A Gig! feat. K8 (Original Mix)

02. What A Gig! feat. K8 (Moon Sequence Remix)

03. What A Gig! feat. K8 (DJ Haze Remix)

04. What A Gig! feat. K8 (Postino Remix)

05. Piece Of Mind feat. Adrianna (Original Mix)

06. Piece Of Mind feat. Adrianna (Postino Retake)

07. Piece Of Mind feat. Adrianna (Sick Remake)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →