Pięść w górę w imię solidarności. „Zbrodnicze państwo” ze wsparciem światowej sceny techno

News
SNTS, Tommy Four Seven, Wallis, kompilacja

Przeciwko łamaniu praw człowieka, Wobec nieobecności i przemocy państwa. Ludzie jednoczą się i walczą oraz Godność, sprawiedliwość i pokój. Tak brzmią wszystkie trzy części serii kompilacji stworzonej przez światowych artystów i kolektywy sceny muzyki techno, w związku z narodowym strajkiem w Kolumbii, wymierzonym w stronę tamtejszego rządu i planowanemu podniesieniu podatków. Pierwsza z nich, za sprawą takich artystów jak SNTS, Tommy Four Seven, D. Cabrone czy Wallis, dostępna jest od 13 maja.

Tysiące mieszkańców największych kolumbijskich miast od 28 kwietnia protestuje przeciwko zapowiedzianej przez prezydenta Ivana Duque podwyżce podatków. Pomimo, iż głowa państwa wycofała się ze swoich zamiarów, spór trwa w najlepsze i zamiast słabnąć jego eskalacja przybiera na sile z dnia na dzień. Podwyżki podatków miały obejmować wzrost podatku dochodowego dla osób fizycznych i przedsiębiorstw oraz rozszerzenie listy towarów objętych podatkiem VAT. Decyzja, która jak tłumaczył Duque, wynikała z głębokiego deficytu finansów publicznych, do którego doszło wskutek koronakryzysu. Według Human Rights International, skala przemocy wycelowana w obywateli Kolumbii doprowadziła do 43 zabójstw, 105 zaginięć, 160 ataków na misje medyczne, 160 zatrzymanych, 1330 rannych i 6 przypadków przemocy seksualnej.

Kolumbia, strajki, protesty

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Alvaro Barrientos

SOS Colombia. Razem przeciwko przemocy

Kolumbia jest krajem naznaczonym nierównością, korupcją i systematyczną przemocą wobec ludzi, poprzez neoliberalną politykę czy handel narkotykami. W kraju, gdzie edukacja i zdrowie są przywilejami, a przyszłość pozbawiona jest lepszych perspektyw, ludzie wychodzą na ulice, walczą o swojego prawa, nie mogąc pogodzić się z dalszym wykorzystywaniem. W odpowiedzi na dehumanizującą sytuację w „Zbrodniczym państwie” – nazwanym przez jednego z protestujących – przedstawiciele kolumbijskiej i międzynarodowej kultury i sceny postanowili zjednoczyć się i wesprzeć ofiary opresyjnego rządu, potępić barbarzyństwo policji oraz podnieść głos, stawiając dalszy opór.

SOS Colombia V​/​A Part I: Against the violation of Human Rights

SOS Colombia V/A jest pięścią w górę, krzykiem, który dziś staje się zbiorowym działaniem muzyków i artystów wizualnych. W tym celu przygotowano wyjątkową trylogię kompilacji muzyki techno i eksperymentalnej, a także kilka krótkich filmów dokumentalnych, które ujawnią światu, jak skrajnie prawicowy rząd masakruje i ucisza swoich obywateli. Swoją obecnością na pierwszej części zatytułowanej Against the violation of Human Rights, zaszczycili m.in. SNTS, Tommy Four Seven, Brayan Valenzuela, Wallis czy D. Carbone. Wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży kompilacji zostaną przekaże kliku sprawdzonym organizacjom praw człowieka i samodzielnie zarządzanym inicjatywom, które pracują z najbardziej dotkniętymi ofiarami kryzysu w Cali, Bogocie, Medellin.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →