Jeden cel, jedna kompilacja. Artyści wspierają bezdomnych z Dublina

News
Mall Grab

Wytwórnia, kolektyw i seria imprez VSN z miasta Galway w Irlandii stworzyła bardzo ciekawy projekt. 5 marca ukaże się niesamowita, 32-ścieżkowa kompilacja, z której cały dochód zostanie przekazany na organizację charytatywną Inner City Helping Homeless, zajmującą się bezdomnością w Dublinie.

Trudny czas, dla wszystkich

Minął dokładnie rok, od ogłoszonego w Polsce pierwszego przypadku zarażeniem Covid-19. Od tego czasu, nie tylko u nas, świat stanął na głowie. Dla wielu był to najtrudniejszy okres w życiu. I nie chodzi już o muzyków, artystów innych ludzi z branży. Doskonale wiemy, z jakimi trudnościami i bolączkami się mierzą. Piszemy o tym niemalże od roku.

Trudno jest natomiast sobie wyobrazić rzeczywistość tych, znajdujących się w jeszcze większej potrzebie. Mimo, iż często spotykamy ich na ulicy, nie uświadamiamy sobie, z jak ogromnym problemem muszą się zmagać. Zwłaszcza w feralnych dla wszystkich czasach. Poniekąd dlatego powstał kompilacja VSN WORLD 4 A BETTER WORLD. Sto procent wpływów z debiutanckiej kompilacji VSN zostanie przeznaczonych dla organizacji charytatywnej z Dublina, Inner City Helping Homeless (ICHH), która nie tylko musi zmagać się z pandemią koronawirusa, ale również epidemią bezdomności na ulicach stolicy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dublin - Fot. Irish Central

Fot. Irish Central

VSN pomaga bezdomnym

Założyciel VSN, Coili Collins (AKA Shampain), który odpowiada za końcowy formę kompilacji, zaprosił do współpracy 32 artystów, w tym Mall Grab, Happa, Tommy Holohan czy Kettama.

Ten rok był szalenie ciężki dla prawdopodobnie każdego na całej planecie. Zwłaszcza dla tych, którzy zajmują się muzyką i występami na żywo. Również dla tych, których życie w mniejszym lub większym stopniu wywróciło się do góry nogami. Myśląc o tych, którzy są bezdomni, śpią co noc pod gołym niebem i nie mają żadnej nadziei ani dostępnej pomocy, łatwo jest sobie wyobrazić co muszą przeżywać. Zwłaszcza w czasach pandemii. Dlatego powstała nasza kompilacja.

Zacząłem kontaktować się z wszystkimi artystami, których poznałem, i z którymi utrzymywałem kontakt przez lata didżejowania w klubach i radiu, pracując jako dziennikarz i promując imprezy klubowe przez ostatnie 5 lat. Wszyscy byli bardziej niż szczęśliwi mogąc pomóc, pomimo tego, że wszyscy przeszli przez szczególnie ciężki okres, tak jak ja sam w ciągu ostatnich 12 miesięcy. A ponieważ jest to projekt dla większej sprawy, wszyscy się zebrali w dość szybkim tempie. Całość zacząłem zbierać do kupy dopiero w pierwszym tygodniu stycznia.

VSN WORLD 4 A BETTER WORLD

Bezdomni w potrzebie

Jak wynika z najnowszego raportu z ostatniego tygodnia stycznia, odnotowano 5 987 bezdomnych zakwaterowanych w mieszkaniach awaryjnych finansowanych i nadzorowanych przez władze mieszkaniowe w Dublinie.

VSN rozpoczął swoją działalność jako impreza w sali numer 2 w klubie w Galway, organizując imprezy w całym mieście i w Dublinie. Twórcy projektu dzięki utworom pochodzącym z różnych zakątków świata „malują inny i unikalny aspekt świata według VSN„. Pełne wydawnictwo ukaże się 5 marca w wersji cyfrowej. Już teraz, dostępne są 2 utwory: Tommy’ego 2000 i NORA DRUM.


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →