Paszporty szczepionkowe zostaną wprowadzone przed wakacjami?

News
Paszporty szczepionkowe będą szybciej niż zapowiadano

Parlament Europejski w wyniku czwartkowego głosowania postanowił przyspieszyć procedurę zatwierdzenia Zielonego Certyfikatu Cyfrowego, czyli zaświadczeń pozwalających na bezpieczne i swobodne podróżowanie w czasie pandemii koronawirusa.

Paszporty szczepionkowe będą szybciej niż zapowiadano

Pisaliśmy już o tym, że Komisja Europejska poinformowała o zakończeniu prac nad projektem unijnego paszportu szczepionkowego. Teraz w specjalnym głosowaniu, Parlament Europejski postanowił przyspieszyć procedurę zatwierdzenia Zielonego Certyfikatu Cyfrowego.

Przy 468 głosach za, 203 przeciw i 16 wstrzymujących się, europosłowie poparli zastosowanie trybu pilnego, który pozwala na szybszą kontrolę parlamentarną wniosków Komisji, przy jednoczesnym pełnym poszanowaniu demokratycznego procesu podejmowania decyzji. Po głosowaniu Przewodniczący Europarlamentu David Sassoli wyznaczył termin składania poprawek do wniosku Komisji na następną sesję plenarną, 26-29 kwietnia.

paszporty szczepionkowe przed wakacjami 2021

Fot. Pexels

Czym dokładnie będzie Zielony Certyfikat Cyfrowy?

Tzw. paszport szczepień będzie zawierać informacje o tym, czy jako podróżni zostaliśmy zaszczepieni przeciwko koronawirusowi,czy w ostatnim czasie otrzymaliśmy negatywny wynik testu na obecność wirusa oraz informację o powrocie do zdrowia po zakażeniu COVID-19.

Generalne założenie wprowadzanych dokumentów cyfrowych jest takie, aby osoby, które go posiadają, były zwolnione z obowiązków nakładanych przez poszczególne kraje na wjeżdżających na ich terytorium, w tym m.in. konieczność przedstawienia negatywnego wyniku testu czy odbywanie kwarantanny. Wszystko wskazuje na to, że z Zielonych Certyfikatów Cyfrowych będziemy mogli skorzystać już przed wakacjami, a więc przed rozpoczęciem festiwalowego lata.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Ibiza przyjmie jedynie turystów posiadających paszport szczepionkowy?

8 marca 2021
Paszporty szczepionkowe zostaną wprowadzone przed wakacjami?

Zagraniczne festiwale tylko z paszportem szczepionkowym?

18 marca 2021
Paszporty szczepionkowe zostaną wprowadzone przed wakacjami?

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.