Paszporty szczepionkowe zostaną wprowadzone przed wakacjami?

News
Paszporty szczepionkowe będą szybciej niż zapowiadano

Parlament Europejski w wyniku czwartkowego głosowania postanowił przyspieszyć procedurę zatwierdzenia Zielonego Certyfikatu Cyfrowego, czyli zaświadczeń pozwalających na bezpieczne i swobodne podróżowanie w czasie pandemii koronawirusa.

Paszporty szczepionkowe będą szybciej niż zapowiadano

Pisaliśmy już o tym, że Komisja Europejska poinformowała o zakończeniu prac nad projektem unijnego paszportu szczepionkowego. Teraz w specjalnym głosowaniu, Parlament Europejski postanowił przyspieszyć procedurę zatwierdzenia Zielonego Certyfikatu Cyfrowego.

Przy 468 głosach za, 203 przeciw i 16 wstrzymujących się, europosłowie poparli zastosowanie trybu pilnego, który pozwala na szybszą kontrolę parlamentarną wniosków Komisji, przy jednoczesnym pełnym poszanowaniu demokratycznego procesu podejmowania decyzji. Po głosowaniu Przewodniczący Europarlamentu David Sassoli wyznaczył termin składania poprawek do wniosku Komisji na następną sesję plenarną, 26-29 kwietnia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

paszporty szczepionkowe przed wakacjami 2021

Fot. Pexels

Czym dokładnie będzie Zielony Certyfikat Cyfrowy?

Tzw. paszport szczepień będzie zawierać informacje o tym, czy jako podróżni zostaliśmy zaszczepieni przeciwko koronawirusowi,czy w ostatnim czasie otrzymaliśmy negatywny wynik testu na obecność wirusa oraz informację o powrocie do zdrowia po zakażeniu COVID-19.

Generalne założenie wprowadzanych dokumentów cyfrowych jest takie, aby osoby, które go posiadają, były zwolnione z obowiązków nakładanych przez poszczególne kraje na wjeżdżających na ich terytorium, w tym m.in. konieczność przedstawienia negatywnego wyniku testu czy odbywanie kwarantanny. Wszystko wskazuje na to, że z Zielonych Certyfikatów Cyfrowych będziemy mogli skorzystać już przed wakacjami, a więc przed rozpoczęciem festiwalowego lata.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →