Obostrzenia w Polsce. Co zmieni się po 19 kwietnia?

Fot. Wikipedia
News
Obostrzenia przedłużone

Podczas porannej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, co stanie się w najbliższej przyszłości z dotychczas obowiązującymi restrykcjami.

Obostrzenia przedłużone

Restauracje, fryzjerzy i zakłady kosmetyczne pozostają zamknięte. Podobnie wygląda sytuacja z kinami, teatrami i, oczywiście, klubami oraz salami koncertowymi. Do 3 maja nie będzie możliwości prowadzenia hoteli i obiektów noclegowych. Od 19 kwietnia wracają za to żłobki i przedszkola. Możliwe będzie także uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Takich nowych informacji dowiedzieliśmy się podczas porannej konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Sytuacja w szpitalach wygląda tak, że mamy obecnie zajętych 34 tys. łóżek. Dostępność to jest prawie 46 tys. czyli bufor bezpieczeństwa na dziś to prawie 12 tys. łóżek. Pacjentów pod respiratorami mamy 3,5 tys. na mniej więcej 4,5 tys. dostępnych łóżek respiratorowych – przekazał Niedzielski.

Minister poinformował również dziennikarzy o tym, że apogeum trzeciej fali, jak chodzi o liczbę zachorowań mieliśmy w zeszłych tygodniach, a teraz ta fala przetacza się przez szpitale. Dziś mamy pierwszy dzień, kiedy zmniejszyła się liczba hospitalizacji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kiedy poluzowanie obostrzeń?

Ten wzrost to jest dynamika rzędu 43 proc. Wykonanych jest 99 tys. testów. Żeby mieć pojęcie co do perspektywy trzeba odnosić to również do dwóch tygodni wstecz. Wtedy wynik w środę wynosił 33 tys. Widać, że perspektywa jest malejąca. To zaburzenie, które obserwujemy w ciągu kilku ostatnich dni wynika z tego, że były święta – tłumaczył Niedzielski.

Minister zdrowia tłumaczył, że wydłużenie większości obowiązujących obostrzeń „ma na celu zminimalizowanie obciążenia infrastruktury szpitalnej i respiratorowej”. Niedzielski przekazał, że jeśli rząd będzie myślał o kolejnych luzowaniach restrykcji, „to regionalizacja jest niemal pewna”.

Jeśli liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy, będziemy myśleli o kolejnych krokach – dodał Niedzielski.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →