Koronawirus: obostrzenia potrwają w Polsce dłużej

Fot. Wikipedia
News
Obostrzenia zostają przedłużone 

Obowiązujące dotychczas restrykcje zostają przedłużone do 18 kwietnia - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Obostrzenia zostają przedłużone

Dzisiaj w okolicach południa odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, dotycząca nowych obostrzeń epidemicznych. Decyzja nie była chyba dla nikogo zaskoczeniem – obowiązujące obecnie restrykcje zostały przedłużone do 18 kwietnia, czyli o dodatkowy tydzień.

Analizowaliśmy na bieżąco sytuację, szczególnie w kontekście tego, co dzieje się w szpitalach. Obecne wyniki są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Obłożenie łóżek wynosi ok. 80 proc., to są parametry niebezpieczne – tłumaczył minister zdrowia Adam Niedzielski w trakcie konferencji prasowej

W całej Polsce od soboty (27 marca) obowiązują nowe przeciwepidemiczne restrykcje. Dotyczą m.in. zamknięcia wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych o powierzchni powyżej 2 tys. m2. Otwarte mogą być tylko te składy, które oferują sprzedaż hurtową dla realizacji trwających już projektów budowlanych. Z kolei w innych sklepach oraz placówkach, np. w urzędach pocztowych, obowiązują bardziej rygorystyczne wymogi co do ilości obecnych w nich. naraz osób – to 1 osoba na 20 m2 dla placówek o powierzchni powyżej 100 m2.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W miejscach kultu religijnego obowiązuje z taki sam limit osób, jak w przypadku handlu wielkopowierzchniowego, czyli 1 osoba na 20 m2. Do tego obowiązkowy odstęp 1,5 m między wiernymi i zakładanie maseczki.

W kraju zamknięte są także kluby, sale koncertowe, restauracje, salony fryzjerskie, kosmetyczne czy manicure/pedicure. Natomiast w przedszkolach i żłobkach przyjmowane są tylko dzieci osób, które wykonują kluczowe dla obecnej sytuacji zawody – pracowników służby zdrowia, policji, straży pożarnej czy wojska.

Obostrzenia zostają na dłużej

Fot. Pixabay

Co z weekendem majowym?

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej minister Niedzielski wyraził nadzieję, że jeszcze w kwietniu przedszkola i klasy 1-3 wrócą do nauczania.

Jeśli natomiast zastanawiacie się, co z majówką? Na to pytanie także odpowiedzi udzielił minister:

Myślę, że zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, jak spędzaliśmy to dwa lata temu czy we wcześniejszych okresach, bo siłą rzeczy program szczepień jeszcze do okresu majowego nie zapewni nam takiego zabezpieczenia populacyjnego, więc trzeba się liczyć, że w okresie majówki również będą obecne obostrzenia; o skali będziemy informowali w kolejnych tygodniach – oświadczył Adam Niedzielski.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →