Nowe obostrzenia – rząd ogłosił kolejne restrykcje

Wikipedia
News
Coraz mniej obostrzeń

O godzinie 11 premier Mateusz Morawiecki przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji w kraju oraz poinformował o nowych obostrzeniach. Co nas czeka?

Twardego lockdownu ciąg dalszy

Zamknięte żłobki, przedszkola, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne, działalność obiektów sportowych ograniczona tylko do sportu zawodowego – takie nowe obostrzenia ogłosił szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki wraz z Ministrem Zdrowia Adamem Niedzielskim na dzisiejszej konferencji prasowej. Trzecia fala pandemii koronawirusa przyspiesza i staje się coraz groźniejsza, dlatego władze Zjednoczonej Prawicy wprowadzają jeszcze bardziej restrykcyjny ogólnokrajowy lockdown. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia, czyli obejmą okres poprzedzający Święta Wielkanocne i czas tuż po nich.

Dodatkowo, w placówkach handlowych i innych miejscach wielkopowierzchniowych jak np. poczta, targ, obowiązywać będzie zasada 1 osoby na 20 metrów kwadratowych w placówkach powyżej 100 metrów kwadratowych. To samo będzie dotyczyć miejsc kultu religijnego, takich jak kościoły.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Musimy walczyć o kilka spraw, a przede wszystkim o dwie podstawowe: zdrowie i życie Polaków oraz miejsca pracy Polaków. COVID coraz częściej atakuje ludzi młodszych, potrzebujemy narodowej solidarności. Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia, ale zrobimy wszystko, żeby uniknąć tego scenariusza.

– powiedział podczas konferencji prasowej premier Morawiecki.

Twardy lockdown w Polsce pozostaje - kwiecień 2021

Fot. Pixabay

Rząd rozmawiał z Radą Medyczną

Decyzje rządu zapadły po tym, jak w środę odbyło się spotkanie Rady Medycznej z premierem Morawieckim i jego ministrami. Rada Medyczna wyraziła zgodną opinię, że lockdown powinien być mocniejszy. Wskazano również wyraźnie na fakt, że powinny być wprowadzone znaczne ograniczenia w liczbie wiernych w kościołach, a najlepiej byłoby miejsca kultu zamknąć.

Wiem, jak dzisiaj jest ciężko, zbliżają się święta. Chcę zaapelować, abyśmy spędzili je w wąskim gronie najbliższej rodziny.

– stwierdził premier Morawiecki.

Koronawirus. Tragiczna sytuacja w Polsce

Ponadto minister Niedzielski podzielił się z opinią publiczną kilkoma liczbami. W Polsce obecnie 27 tysięcy pacjentów jest w szpitalach, średni poziom zachorowań na koronawirusa osiągnął zaś wartość prawie 24,5 tys. W szczytowym momencie drugiej fali było to 26 tysięcy osób. Pocieszający może być fakt, że w najbliższych tygodniach ma trafć do Polski ok. 7 mln dawek szczepionek.

Zalecamy również, jeśli to możliwe, pracę zdalną oraz znaczne ograniczenie mobilności.

– powiedział na koniec konferencji Minister Zdrowia Adam Niedzielski.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →