Nowe obostrzenia – rząd ogłosił kolejne restrykcje

Wikipedia
News
Coraz mniej obostrzeń

O godzinie 11 premier Mateusz Morawiecki przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji w kraju oraz poinformował o nowych obostrzeniach. Co nas czeka?

Twardego lockdownu ciąg dalszy

Zamknięte żłobki, przedszkola, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne, działalność obiektów sportowych ograniczona tylko do sportu zawodowego – takie nowe obostrzenia ogłosił szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki wraz z Ministrem Zdrowia Adamem Niedzielskim na dzisiejszej konferencji prasowej. Trzecia fala pandemii koronawirusa przyspiesza i staje się coraz groźniejsza, dlatego władze Zjednoczonej Prawicy wprowadzają jeszcze bardziej restrykcyjny ogólnokrajowy lockdown. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia, czyli obejmą okres poprzedzający Święta Wielkanocne i czas tuż po nich.

Dodatkowo, w placówkach handlowych i innych miejscach wielkopowierzchniowych jak np. poczta, targ, obowiązywać będzie zasada 1 osoby na 20 metrów kwadratowych w placówkach powyżej 100 metrów kwadratowych. To samo będzie dotyczyć miejsc kultu religijnego, takich jak kościoły.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Musimy walczyć o kilka spraw, a przede wszystkim o dwie podstawowe: zdrowie i życie Polaków oraz miejsca pracy Polaków. COVID coraz częściej atakuje ludzi młodszych, potrzebujemy narodowej solidarności. Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia, ale zrobimy wszystko, żeby uniknąć tego scenariusza.

– powiedział podczas konferencji prasowej premier Morawiecki.

Twardy lockdown w Polsce pozostaje - kwiecień 2021

Fot. Pixabay

Rząd rozmawiał z Radą Medyczną

Decyzje rządu zapadły po tym, jak w środę odbyło się spotkanie Rady Medycznej z premierem Morawieckim i jego ministrami. Rada Medyczna wyraziła zgodną opinię, że lockdown powinien być mocniejszy. Wskazano również wyraźnie na fakt, że powinny być wprowadzone znaczne ograniczenia w liczbie wiernych w kościołach, a najlepiej byłoby miejsca kultu zamknąć.

Wiem, jak dzisiaj jest ciężko, zbliżają się święta. Chcę zaapelować, abyśmy spędzili je w wąskim gronie najbliższej rodziny.

– stwierdził premier Morawiecki.

Koronawirus. Tragiczna sytuacja w Polsce

Ponadto minister Niedzielski podzielił się z opinią publiczną kilkoma liczbami. W Polsce obecnie 27 tysięcy pacjentów jest w szpitalach, średni poziom zachorowań na koronawirusa osiągnął zaś wartość prawie 24,5 tys. W szczytowym momencie drugiej fali było to 26 tysięcy osób. Pocieszający może być fakt, że w najbliższych tygodniach ma trafć do Polski ok. 7 mln dawek szczepionek.

Zalecamy również, jeśli to możliwe, pracę zdalną oraz znaczne ograniczenie mobilności.

– powiedział na koniec konferencji Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →