Klamka zapadła. Mamy w Polsce kolejny lockdown

News
Obostrzenia przedłużone

Potwierdziły się najgorsze obawy. Obostrzenia obowiązujące dotychczas w województwach z najwyższą liczbą zakażeń zostały rozszerzone na całą Polskę.

Lockdown 2021

Lockdown zostanie wprowadzony w Polsce w sobotę 20 marca i będzie obowiązywał do 9 kwietnia. Decyzję tę ogłosił Minister zdrowia Adam Niedzielski w czasie konferencji prasowej. W środę 17 marca, liczba zakażeń przekroczyła 25 tys. przypadków dziennie.

Swoją działalność od nabliższej soboty muszą zawiesić:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

– teatry, muzea, galerie sztuki;
– kina;
– domy i centra kultury
– hotele;
– galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi, w galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
– baseny;
– sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
– stoki narciarskie;
– kluby fitness i siłownie;
– obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

lockdown znowu w Polsce

Analizując sytuację widzimy pogorszenie sytuacji praktycznie w całym kraju. Średnia dla całego kraju wynosi 47,9. proc – mówi polityk. Prowadzimy systematyczne badania, które weryfikują udział mutacji brytyjskiej w ogólnej liczbie próbek. Świeże dane mówią, że udział procentowy tego wariantu osiągnął już wartość 52 proc – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Minister zdrowia Adam Niedzielski

Co dodatkowo oznacza dla nas lockdown?

Rząd nie zdecydował się, póki co, na wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się. Niedzielski zaapelował zaś do pracodawców, aby w miarę możliwości wysyłali oni swoich pracowników na pracę zdalną. Na najbliższe trzy tygodnie wprowadzono naukę zdalną dla klas I-III.

Decyzja rządu Mateusza Morawieckiego oznacza również, że przepadnie nam niedziela handlowa z 28 marca (ostatnia niedziela przed świętami Wielkanocnymi). Dotychczas najsurowsze restrykcje, które w praktyce nie pozwalały działać galeriom handlowym, obowiązywały na terenie czterech województw, w których rząd wprowadził lokalny lockdown. Chodzi o Warmię i Mazury, Pomorze, Mazowsze i Lubuskie.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →