„Ważny krok dla artystów”, czyli o nowych przepisach łagodzących ograniczenia w podróżowaniu do i z Wielkiej Brytanii

Fot. Getty Images
News
Unia Europejska, Wielka Brytania, podróże

Na tę informację czekało wielu artystów – nie tylko z Wielkiej Brytanii. Zgodnie z nowymi przepisami brytyjscy przewoźnicy pracujący przy organizacji tras koncertowych będą mogli odbywać nieograniczoną ilość podróży międzynarodowych. Nowe przepisy będą miały zastosowanie nie tylko w przypadku podróży do Unii Europejskiej, ale także do innych krajów.

Podróże do i z Wielkiej Brytanii łatwiejsze niż zwykle (?)

Od czasu Brexitu brytyjscy przewoźnicy byli ograniczeni do trzech przystanków w Unii Europejskiej podczas jednej trasy koncertowej. Już niedługo będą mogli jednak swobodnie przemieszczać się pomiędzy Wielką Brytanią, UE i innymi krajami. Jak poinformował brytyjski Departament Transportu, nowe przepisy będą miały zastosowanie dla firm przewozowych, które mają bazę w Wielkiej Brytanii, a drugą za granicą. Podwójna rejestracja pojazdów została ostrożnie przyjęta przez ekspertów z branży, którzy stwierdzili, że nie rozwiązuje ona problemu dla wszystkich.

Większe firmy, ponosząc ogromne koszty, otworzyły nowe oddziały w Europie z ciężarówkami zarejestrowanymi w Europie i kierowcami z europejskimi licencjami. Po Brexicie pojazdy i kierowcy mogli dokonać tylko dwóch lub trzech transportów w Wielkiej Brytanii. Problem w tym, że mniejsze przedsięwzięcia, których nie stać na założenie europejskiego oddziału, nadal będą borykać się z tymi samymi problemami.

– Wob Roberts, kierownik produkcji Duran Duran i Sama Smitha
Wielka Brytania, Unia Europejska, podróże
Fot. Kirsty Wigglesworth / AP Photo

Innego z kolei zdania jest Sekretarz ds. transportu, Grant Shapps:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Brytyjscy artyści od dawna znajdują się w samym sercu światowych przedsięwzięć. Nasz sektor specjalistycznych przewozów ma kluczowe znaczenie dla powodzenia ich tras koncertowych. Nie do przyjęcia jest fakt, że z powodu biurokracji Unii Europejskiej działalność naszego sektora specjalistycznych przewozów, na której polegają nasi artyści, została zagrożona, co ma wpływ na środki do życia artystów i sportowców. Podwójna rejestracja pomaga rozwiązać ten problem i oznacza, że tournée mogą odbywać się bez przeszkód na terenie Wielkiej Brytanii, UE i poza nią, dzięki czemu nasz sektor kultury będzie kwitł przez wiele lat.

Wielka Brytania na rękę artystom

Do tej pory przewoźnicy ograniczeni byli do trzech europejskich przystanków podczas jednej trasy. Nowy system rejestracji pojazdów ma pozwolić kierowcom na prowadzenie działalności z mniejszymi ograniczeniami, mogąc przy tym dokonywać ich rejestracji między przystankami na okres do sześciu miesięcy w roku. Nie będą oni musieli płacić podatku akcyzowego od pojazdów (VED) w Wielkiej Brytanii przez pół roku, mogąc przy tym przenosić swoje pojazdy pomiędzy licencjami obu operatorów bez konieczności zmiany lub ograniczenia przejazdów.

Wielka Brytania, Unia Europejska, podróże
Fot. Duran Duran / Jeff Spicer / Getty Images

Grupa branżowa UK Music stwierdziła dodatkowo, że zmiana przepisów to „ważny postęp dla brytyjskich muzyków i ekip, które chcą wyruszyć w trasę koncertową po krajach Unii Europejskiej. Mają oni w planach nadal współpracować z rządem w celu rozwiązania kolejnych problemów.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →