Nowe badanie pokazuje, że obecność policji na festiwalach może skończyć się bardzo źle

Fot. Pixabay
Festiwale News
Australijscy badacze wykazali, że obecność policji na eventach muzycznych może prowadzić do tego, że uczestnicy spożyją wszystkie posiadane narkotyki na raz, tuż przed wejściem na teren imprezy.

Australijscy badacze wykazali, że obecność policji na eventach muzycznych może prowadzić do tego, że uczestnicy spożyją wszystkie posiadane narkotyki na raz, tuż przed wejściem na teren imprezy.

Obecność policji na festiwalach zwiększa ryzykowane zachowania wśród uczestników

Badanie prowadzone było przez naukowców z University of NSW. Polegało ono na ankietowaniu uczestników sześciu festiwalach muzycznych w Południowej Walii, które odbyły się między listopadem 2019 a marcem 2020 roku. Naukowcy poprosili 1229 festiwalowiczów o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej nawyków związanych z używaniem narkotyków i tego, w jaki sposób policja i psy do wykrywania nielegalnych substancji wpłynęły na ich zachowania.

Spośród 1229 respondentów, 372 stwierdziło, że używało lub planowało zażywać narkotyki na festiwalu. W tej grupie najpopularniejszym narkotykiem było MDMA – 268 z tych 372 osób zadeklarowało, że planuje wziąć ten narkotyk. Wymieniano również takie używki jak: marihuana, kokaina, LSD i ketamina.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

AAAAA kupię pilnie MDMA

Policja i psy policyjne nie pomagają, a nawet pogorszają sytuację

Co najważniejsze, naukowcy doszli do wniosku, że istnieje związek między obecnością na eventach muzycznych policji i psów do wykrywania narkotyków, a bardziej ryzykownymi zachowaniami wśród uczestników festiwali. Imprezowicze, którzy stwierdzili, że obecność policji i psów policyjnych wpłynęła na ich decyzję o zażyciu narkotyków, dwukrotnie częściej „ładowali” w siebie wszystko, co mieli przed wejściem na teren festiwalu z obawy przed aresztowaniem. Według badania obecność policji sprawiła również, że ludzie niechętnie szukali pomocy medycznej, gdy czuli się źle po spożyciu narkotyków.

Istnieje naprawdę rosnąca ilość dowodów na to, że obecność policji i psów policyjnych oraz używane strategie bezpieczeństwa na festiwalach są potencjalnie szkodliwe. Mam nadzieję, że będziemy mogli porozmawiać nie tyle o całkowitym usunięciu policji z terenów imprez, ale o innym podejściu do strategii policyjnych, które nie będzie polegało tylko na kryminalizowania osób zażywających narkotyki – powiedział w wywiadzie z The Guardian dr Jonathan Brett, starszy pracownik naukowy na Uniwersytecie NSW, który jest autorem badania.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →