Włochy. Po pięciu dniach policja przerwała wielki nielegalny rave

Fot. Italy Today
News
Włochy - rave na kilka tysięcy osób

Rave’owe włoskie dolce vita wymknęło się spod kontroli. Były ofiary śmiertelne i zakażenia koronawirusem.

Włochy – rave na kilka tysięcy osób

Aż pięć dni zwlekała włoska policja z podjęciem zdecydowanych działań względem nielegalnego rave party, na którym bawiło się kilka tysięcy osób z całej Europy. Do zdarzenia doszło nad jeziorem Mazzano koło Viterbo na granicy Lacjum i Toskanii. Włoską plenerową imprezę zorganizowano łamiąc w zasadzie wszystkie przepisy, także te sanitarne.

„Zlot fanów muzyki techno” został zorganizowany przez internet. Pomimo wprowadzonego we Włoszech zakazu zgromadzeń, organizatorzy rave’u 13 sierpnia zainstalowali kilka scen, podłączyli profesjonalne nagłośnienie i przenośne łazienki. Rozbili również namioty. Nie zabrakło również alkoholu i narkotyków. Pierwotnie wydarzenie miało potrwać do 22 sierpnia, jednak zostało zamknięte przez policję 19 sierpnia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Włochy – bez maseczek i bez dystansu

Od samego początku na nieustający hałas reagowali okoliczni mieszkańcy, którzy zgłaszali sprawę policji i lokalnym politykom. Jednak to początkowo nie przynosiło rezultatów. Imprezowicze nie używali maseczek, parkowali, gdzie chcieli i śmiecili na potęgę.  Władze sanitarne regionu Lacjum alarmowały, że sytuacja wyrwała się spod kontroli i apelowały o przywrócenie porządku publicznego. Opozycja włoska wezwała nawet szefową MSW do dymisji.

W końcu, w czwartek rano, na teren obozowiska wkroczyły siły bezpieczeństwa i usunęły pozostające tam osoby. Obyło się bez interwencji siłowej. Policja skonfiskowała dwie ciężarówki sprzętu muzycznego i wzmacniaczy. Niestety nie obyło się bez tragicznych wypadków. W niedzielę 24-letni pochodzący z Wielkiej Brytanii mężczyzna utonął w pobliskim jeziorze, a kilka osób trafiło w poważnym stanie do szpitala z powodu upojenia alkoholowego lub przedawkowania narkotyków. Czterech z nich znalazło się w stanie śpiączki.

Włochy – reakcja środowiska klubowego

Sytuacja wywołała oburzenie wśród właścicieli włoskich klubów i dyskotek.

Imprezy rave to efekt działa rządu, który powinien wziąć odpowiedzialność, jeśli infekcje wzrostu. Przewidzieliśmy to, ostrzegaliśmy, że będą odbywały się imprezy nielegalne bez poszanowania jakichkolwiek zasad. Mówiliśmy o tym w maju apelując, by stworzyć protokół bezpieczeństwa zdrowotnego w klubach i dyskotekach, by można było to kontrolować. Ale rząd nas zignorował. Teraz nie powiedzą, jak we wrześniu 2020 roku, że to wina dyskotek – mówił w „Roma Today” Maurizio Pasca, prezes Włoskiego Stowarzyszenie Przedsiębiorstw Rozrywkowych

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →