NIK COLK VOID zapowiada debiutancki solowy album

Fot. Materiały promocyjne
News
NIK COLK VOID - późna debiutanka

Płyta zatytułowana Bucked Up Space będzie miała swoją premierę w kwietniu. Promuje ją już teraz kawałek Interruption Is Good.

NIK COLK VOID – późna debiutanka

NIK COLK VOID ogłosiła szczegóły dotyczące jej debiutanckiego solowego albumu Bucked Up Space, który ma się ukazać na czerwonym, przezroczystym winylu i cyfrowo za pośrednictwem Editions Mego 8 kwietnia 2022 roku.

NIK COLK VOID jest dobrze znana ze swojej działalności w projektach Factory Floor, Carter Tutti Void (wraz z Chrisem Carterem i Cosey Fanni Tutti) oraz NPVR (i z nieżyjącym już Peterem Rehbergiem), ale dopiero po wielu latach działalności na scenie postanowiła wydać album sygnowany jedynie jej nazwiskiem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kiedy Peter Rehberg poprosił mnie o nagranie płyty dla Editions Mego, nie czułam się gotowa i zapytałam, czy nie moglibyśmy nagrać jej razem. Współpraca jest tak zakorzeniona w tym, co robię, że poczułam się gotowa do stworzenia tego albumu dopiero po przepracowaniu pomysłów na żywo

– wyjaśnia VOID.

Wydawnictwo promuje już teraz nagranie Interruption Is Good :

NIK COLK VOID – Interruption Is Good

NIK COLK VOID – ciepło, jedność i emocje

Według informacji prasowej Bucked Up Space łączyć ma w sobie miłość VOID do improwizacji oraz do muzyki napędzanej szybkim bitem. W procesie nagrywania VOID stosowała różne taktyki, w tym metodyczne podejście do zbierania danych w domowym studio w sposób nie różniący się od prowadzenia dziennika. Jej mikroskopijne skupienie na surowym szumie instrumentalnym, nawarstwione i przeformułowane, zaowocowało katalogiem dźwięków, które potem podzieliła na grupy pod względem ich brzmienia, gęstości i tekstury.

Te początkowe utwory zostały zabrane do studia w Margate, gdzie VOID umieściła je w bardziej spójnym kontekście kompozycyjnym. Coś, co pragmatycznie zaczęło się jako zimne i oderwane, w studiu zyskało ciepło, jedność i emocje.

Ważne było dla mnie, aby prostota w utworze maskowała wiele złożoności, chcę, aby ta praca była przyswajana instynktownie – tłumaczy artystka.

Napisany, wykonany i wyprodukowany przez NIK COLK VOID album ma być dopieszczony producentko przez Jamesa Greenwooda, zmasterowany przez Rashada Beckera i zmiksowany przez Martę Salogni.

Okładka płyty Bucked Up Space


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →