Naśladowcy Techno Vikinga. Niektórzy są naprawdę nieźli!

Fot. YouTube
Artykuł
Techno Viking w natarciu

Słynny Techno Viking to postać kultowa i zarazem jeden z pierwszych memów w historii Internetu. I jak to często z memami bywa, również nasz umięśniony, brodaty wojownik doczekał się wielu różnych naśladowców. Zobaczcie najlepszych z nich.

Techno Viking w natarciu

Autorem dobrze znanego nam wszystkim viralowego filmiku z Techno Vikingiem jest niemiecki filmowiec Matthias Fritsch, który nagrał naszego ukochanego nordyckiego jegomościa podczas Fuckparade w 2000 roku w Berlinie. Fritch początkowo trzymał filmik na swojej własnej, prywatnej stronie, jednak w roku 2006 postanowił wrzucić video na serwis YouTube. No i zaczęło się. Do dzisiaj filmik obejrzało blisko 24 mln osób, a postać Techno Vikinga stała się ikoniczna.

Techno Viking – Oryginal Video

Techno Viking w sądzie

Co ciekawe Wiking pozwał Fritscha do sądu, co doprowadziło ostatecznie autora filmu do bankructwa z powodu łącznych kar i kosztów sądowych wycenionych na 23 tysiące euro. Niemiec nakręcił nawet film dokumentalny o swojej batalii dotyczącej praw autorskich do zarejestrowanego przez niego materiału video i zebrał w tym celu ponad 6000 euro za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego Indiegogo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Naśladowcy Techno Vikinga

Tożsamość Techno Vikinga nadal pozostaje anonimowa. Wiadomo o nim tylko tyle, że jest Niemcem, a cała sytuacja z jego ulicznym tańcem, nie była w żadnym wypadku inscenizowana. Może dlatego też natchnęła tak wielu ludzi do pójścia w jego ślady i nagrania filmików typu „Imitations Of Techno Viking”. Poniżej przedstawiamy wam kilka naszym zdaniem najlepszych z nich. Enjoy!

Will Sparks – Techno Viking

Techno Viking sells Assassin’s Creed Valhalla

Janus Rasmussen | 6 maja | Tama, Poznań

Biletomat.pl
45 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →