Nigdy więcej techno. Blawan i nowa retoryka w nachodzącym „Woke Up Right Handed EP”

Fot. Blawan / Facebook
News
Woke Up Right Handed, Blawan

Jest pewne grono artystów, którzy czego się nie tkną, zamieniają w złoto. Widzisz nowy singiel - mówisz: "wow". Wyszła zapowiedź kolejnej EP-ki: "to jest to!". Tym oto sposobem, po raz kolejny, trafiamy na Blawana. Brytyjski producent znowu to zrobił. Znowu zapowiedział genialne wydawnictwo.

Marka Blawana to już nie tylko regularność i czas poświęcony w studio, w którym Jamie Roberts dłubie w kabelkach, mając z tyłu głowy kolejny pomysł na materiał. Blawan to w pełni ukształtowany producent nieschodzący poniżej pewnego poziomu. Jako KilnerBored Young Adults czy połowa duetu Karenn, świeci przykładem dla wielu współczesnych, często zmieniających swój styl producentów. Z uporem maniaka tworzy muzykę o naturalnej biegłości w rytmie – ostro synkopowanym i kołyszącym się gdzieś pomiędzy.

Blawan – Under Belly

Blawan. Pozbyć się etykiety

Brytyjczyk drugą dekadę swojej obecności na scenie rozpoczął od Soft Waahls i już wiemy, że na tym nie poprzestanie. Urodzony w Yorkshire producent podzielił się singlem Under Belly z drugiej w tym roku EP-ki, Woke Up Right Handed. Wydana na poczet XL Recordings, została opisana przez wytwórnię jako ta, która przyczyni się do pozbycia się etykiety „techno” przy nazwisku Brytyjczyka. Etykiety, która przez muzykę jaką tworzy, została mu przyznana, jednak która ukierunkowała się na bardziej płynne podejście do swojej twórczości. Woke Up Right Handed to wyraźna zmiana kierunku producenta, który odchodzi od muzyki klubowej i zamiast tego wykorzystuje swoje głębokie umiejętności techniczne, skupiając się na produkcji studyjnej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Blawam, XL Recordings, Woke Up Right Handed

Tracklista:

1. Blika
2. Under Belly
3. Close The Cycle
4. Gosk
5. No Rabbit No Life

Woke Up Right Handed ukaże się zarówno w wersji cyfrowej, jak i na winylu, 12 listopada w XL Recordings, brytyjskiej oficynie, która ma niewiele wspólnego z muzyką stricte techno. Za przykład artystów wydających w niej swoją muzykę, można wymienić angielski zespół rockowy Radiohead, elektroniczny duet Smerz z Norwegii czy Yaeji, koreańsko-amerykańską piosenkarkę łącząca elementy muzyki house i hip hop.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →