Marcin Czubala – Forever Young EP

2 954
Recenzje
Marcin Czubala – Forever Young EP

Info

Data wydania:
2011/10/03
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Otwarcie przyznam się do czegoś – single i EP-ki Marcina Czubali nigdy nie robiły na mnie większego wrażenia. Ale nie oznacza to w żaden sposób, że uważałem je za złe. Wręcz przeciwnie – zawsze były bowiem świetnie wyprodukowane, oraz na czasie. Mi jednak brakowało tego czegoś, co by spowodowało, że chętnie bym do nich wracał, albo w domu sobie je puszczał. Wszystko się zmieniło za sprawą EP-ki „Forever Young” wydanej nakładem nowej wytwórni Marcina, Your Mama’s Friend.
Pierwsze wydawnictwo w katalogu labelu Czubali to mocny ukłon w stronę coraz to silniejszej bass house’owej sceny wywodzącej się z Wielkiej Brytanii. W najświeżych numerach Czubali mocno słychać elementy nowoczesnego garage house’u – skoczne linie bassowe, nieco szybsze tempo, oraz duża rola wokali to znaki charakterystyczne zarówno „Love Affair”, jak i „Won’t Let You”.
Z tych dwóch zdecydowanie lepiej wypada druga, spokojniejsza produkcja, choć na potrzeby DJ-skie zapewne ta pierwsza okaże się faworytem. Całość uzupełnia remiks „Love Affair” autorstwa KRL, który zmienił zdecydowanie lekki oryginał w zadziornego, momentami wręcz brudnego imprezowego potwora, który powinien sprawdzić się na niejednym parkiecie. Niemniej jednak prym na owym wydawnictwie wiedzie polski producent, który po raz kolejny pokazuje światu, że jest doświadczonym artystą potrafiącym z łatwością się odnaleźć w różnej stylistyce. Warto sprawdzić. 
Tekst: Adam Słowiński

Tracklista

Love Affair

Won’t Let You

Love Affair (KRL Remix)