Mandaty, zatrzymania, konfiskaty. Nielegalna impreza w Izraelu rozbita

News
Izrael. Policja rozbiła nielegalną imprezę

Można przewrotnie powiedzieć, że dzień bez rozbicia nielegalnej imprezy gdzieś na świecie, jest dniem straconym. Za ową maksymą podążyła w zeszłym tygodniu policja w Izraelu, rozbijając nielegalną imprezę na świeżym powietrzu z udziałem około 600 osób.

Już dawno przestaliśmy się w tej materii oszukiwać. Ba, przywykliśmy do niej na tyle, że coraz to nowsze informacje o rozbijaniu przez funkcjonariuszy prawa nielegalnych imprez, stały się dla sceny klubowej chlebem powszednim. Mandaty idące w setki tysięcy euro/dolarów i kary więzienia nie stanowią żadnych przeszkód dla organizatorów wszelakich spotkań w rytm muzyki elektronicznej.

Fot. EDM Tunes

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. EDM Tunes

Izrael. Mandaty i zatrzymania

W nocy z 5 na 6 marca policja rozbiła imprezę na świeżym powietrzu na Negewie, w której udział wzięło około 600 osób. Nie trzeba się zbytnio wysilać by stwierdzić, że ilość osób uczestniczących w imprezie po stokroć naruszała rządowe wytyczne. Wystawienie 80 grzywien za naruszenie wytycznych, które ograniczają liczbę zgromadzeń na świeżym powietrzu do 20 osób, uzupełniły zatrzymania 3 DJ-ów. Skonfiskowano również sprzęt nagłaśniający.

Funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce zdarzenia w pobliżu Nahal Tzin po otrzymaniu skarg za hałas. Kiedy przybyli na miejsce, zastali duży kompleks namiotów, w których znajdowały się setki osób. Co ciekawe, policja nie chciała, aby imprezowicze… jechali do domu w środku nocy. Zgromadzony tłum został tym samym na miejscu zdarzenia do rana.

Fot. Hadas Parush

Fot. Hadas Parush

Izrael. Zasłużona krytyka?

Na początku tego tygodnia rząd Izraela zatwierdził możliwość organizowania zgromadzeń partiom politycznym. Do 300 osób wewnątrz i 500 osób w przestrzeni otwartej. Zaznaczono jednak, że przestrzeń nie może być wypełniona więcej niż 75 procentową ilością zgromadzonych. Warunkami koniecznymi, jakie postawiono, są zachowanie dystansu społeczny, a wszyscy uczestnicy muszą być albo zaszczepieni, albo wyleczeni z Covid-19.

Plan został skrytykowany przez obywateli za dopuszczenie do masowych zgromadzeń w pomieszczeniach zamkniętych. Podobnie, jak w Wielkiej Brytanii, również Izrael przygotowuje się na kolejny etap odmrożenia gospodarki. Trzecia fala ma obejmować otwarcie restauracji, niektórych szkół, kawiarni, klubów nocnych i hoteli. Niektóre z tych działań będą dostępne tylko dla osób posiadających tzw. Zieloną Przepustkę, którą posiadać będą wszyscy zaczepieni.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →