Jak nakłonić ludzi, żeby odpuścili sobie rave’y? Na pewno nie tak, jak zrobił to rząd UK

News
Rave'ować czy nie rave'ować - oto jest pytanie

Chodzi o kampanię społeczną z wykorzystaniem spotów video. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że obrazowi towarzyszy… mocny drum 'n' bassowy kawałek, który raczej zachęca do imprezowania niż siedzenia w domu.

Rave’ować czy nie rave’ować – oto jest pytanie

Reklama społeczna zatytułowana Home Office’s Stay byłaby jednym z wielu video-obrazków nakłaniających ludzi do odpuszczania sobie „wychodzenia na miasto”, gdyby nie jeden ważny element. Otóż filmikowi towarzyszy energetyczny drum 'n’ bassowy utwór, który do grzecznego pozostania w domu raczej nie zachęca. Teledyskowy montaż i obraz policjantów wypisujących mandaty też raczej tu nie pomaga…

Dodatkowo na ekranie pojawiają się sentencje typu „nie powinieneś chodzić na imprezy”,  „nie powinieneś chodzić na rave’y” czy „to spotkanie jest wbrew prawu”, które jeszcze bardziej potęgują efekt komiczny całego przekazu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii opublikowało filmik 18 lutego. W ciągu jednego zaledwie dnia zdążył on stać się viralem. Jednak chyba nie o tego typu popularność rządzącym chodziło. Fani muzyki naśmiewają się z reklamy w mediach społecznościowych i na YouTube.

Nielegalne rave’y plagą w UK

Pomimo tego, że Wielka Brytania znajduje się w stanie lockdownu, nielegalne rave’y wciąż masowo odbywają się w całym kraju. Organizatorzy takich nielegalnych imprez muszą liczyć się z grzywną w wysokości 10,000 funtów.

ravePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →