Lakuti to game changer dla sceny klubowej. Poznajcie nową rezydentkę Panorama Bar

fot. OstGut Booking/Facebook
News
Lakuti

Berliński lokal może pochwalić się nową, wyjątkową rezydentką na pokładzie. Dekady doświadczenia na scenie nauczyły Lakuti wiele na temat roli środowisk wykluczonych w kształtowaniu sceny muzycznej.

Lerato Khathi, znana szerzej jako Lakuti, właśnie dołączyła do zespołu rezydentów jednego z najważniejszych berlińskich klubów. DJ-ka, bookerka, szefowa labelu Uzuri i współorganizatorka serii eventów pod hasłem Bring Down The Walls od teraz regularnie będzie obecna w Panorama Bar. Jej działalność przeciera ścieżki środowiskom historycznie wykluczonym społecznie w celu odnalezienia swojego powołania w przemyśle muzycznym.

Lakuti zapowiada przełom

DJ-ka, o przejęciu nowej roli w Panoramie poinformowała swoich fanów na Instagramie. W poście zwróciła uwagę na środowiska, które od lat są systemowo wykluczane z życia społecznego, jak i ze sceny muzycznej. Lakuti podkreśliła również swoje przywiązanie do rodzinnego miasta Soweto, znajdującego się w RPA.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dziękuję za niesamowite wsparcie, jakie ludzie okazali mi i moim przedsięwzięciom przez te wszystkie lata. Każde moje osiągnięcie zawdzięczam właśnie jemu. Pochodzę z biednej, robotniczej rodziny z Soweto. Jestem wdzięczna mojej mamie za to, że zachęcała mnie do wiary w siebie. Ona przekonała mnie, że mogę osiągnąć wszystko, co sobie zamierzę, i że jestem równie wartościowa co wszyscy inni.

Rezydencja DJ-ki stanowi wyjątkowy przełom na poziomie reprezentacji. W Lakuti swoją sojuszniczkę mogą bowiem odnaleźć osoby historycznie wykluczone ze sceny zarówno ze względu na wiek, kolor skóry, jak i orientację.

Mam nadzieję, że to osiągnięcie zainspiruje dzieci z Soweto i innych miasteczek. Liczę, że dzieci z Brazylii, jak i Detroit dostrzegą, że ich wkład ma znaczenie i że mają coś do zaoferowania. Mam nadzieję, że to również zachęci czarne kobiety w wieku 40+. One też się liczą, a ich kreatywność również jest wartościowa. Mam nadzieję, że więcej osób, takich jak ja, czarna, queerowa, afrykańska kobieta w wieku 40+, otrzyma takie możliwości.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →