Duże zmiany w Oramics. Odszedł Avtomat, startuje rekrutacja

fot. materiały promocyjne
News
Oramics

Masz szansę dołączyć do słynnego kolektywu Oramics! Polska platforma dedykowana walce o prawa kobiet, osób niebinarnych i społeczności LGBTQ+ poszukuje nowego członka lub członkini do swojego zespołu.

Po niedawnym ogłoszeniu odejścia jednego z czołowych członków grupy, Oramics zapowiadają nabór do zespołu. Kolektyw od lat wspiera środowiska feministyczne, queerowe i niebinarne w ich działaniach na scenie muzyki elektronicznej. Nowy członek lub członkini zespołu ma stanowić wsparcie zarówno kreatywne, jak i logistyczne. Jednak jak równie dynamiczne zmiany wpłyną na kształt kolektywu?

Queerowe wyzwolenie

Oramics powstało w 2017 roku, jako platforma skupiająca się na wsparciu środowisk mniejszościowych w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej w ich działalności i widoczności na scenie muzyki elektronicznej. Aktywność grupy dedykowana jest przede wszystkim społeczności nieheteronormatywnej związanej z muzyką elektroniczną, ale nie tylko.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W swojej nazwie odwołują się zaś do Daphne Oram – słynnej pionierki muzyki elektronicznej, kompozytorki i współzałożycielki BBC Radiophonic Workshop. Słowem oramics określa się technikę jej autorstwa, opierającą się na tworzeniu dźwięków poprzez rysowanie na taśmie filmowej.

Istotną częścią naszej działalności jest wspieranie innych zmagających się z problemami środowisk, a także muzyki i artystów z naszego regionu (Europa Środkowo-Wschodnia). Członkami naszego zespołu są Mala Herba, dogheadsurigeri, Monster i ISNT.

– czytamy na stronie grupy

Choć ich działania odbywają się w dużej mierze w Polsce, są aktywni i aktywne również w Holandii, Austrii i Francji. Ponad granicami państw funkcjonuje zaś ich działalność online, z której najważniejsza jest zapewne seria podcastów.

Oramics mogą pochwalić się również organizacją serii imprez klubowych, m.in. w poznańskim Project LAB, jak i uczestnictwem w największych festiwalach w Polsce i za granicą. Istotną część ich działalności stanowi również organizacja warsztatów. Na nich mogliście poznać podstawy teorii dźwięku, obsługi Abletona i wiele więcej.

Odchodzi Avtomat

Niewiele postaci na polskiej scenie elektroniki może pochwalić się tak szeroko zakrojoną działalnością artystyczną. Avtomat to nie tylko producent, DJ i wokalista, ale również projektant graficzny, typograf i ilustrator 3D. Jest również współzałożycielem Radia Kapitał i polskim ambasadorem programu Keychange.

Avtomat Oramics
fot. Shape Platform

Avtomat przez ponad trzy lata był członkiem kolektywu Oramics, z którym jednak zdecydował się pożegnać w ubiegłym miesiącu.

Chcemy poświęcić chwilę, aby podziękować mu za jego czas i pracę włożoną w nasz kolektyw. Kajetan niestrudzenie pracował między innymi nad kompilacjami Total Solidarity i Cut The Wire, promował nasze imprezy i uczestniczył w rezydencji To Be Real w CSW. To dzięki niemu też mamy tak wspaniałą identyfikację wizualną. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego projektach i wierzymy w jego talent.

– czytamy w poście Oramics na Facebooku

Najważniejszym powodem odejścia równie istotnego członka zespołu była konieczność skupienia się na indywidualnych projektach. Swoje pożegnanie z zespołem Avtomat skomentował na Facebooku.

Czas iść własną drogą. Zrobiliśmy razem niesamowite rzeczy podczas moich 3 lat w Oramics – wydaliśmy 3 ogromne kompilacje charytatywne, zagraliśmy mnóstwo koncertów i wiele rozmów – i pozostajemy w kontakcie!

Choć trudno tutaj mówić o poszukiwaniu zastępstwa, odejście Avtomata wyraźnie sprowokowało Oramics do naboru nowej członkini lub nowego członka zespołu. Jakie są warunki dołączenia do ich drużyny?

Kogo szukają Oramics?

W opublikowanym na portalach społecznościowych Oramics ogłoszeniu o naborze wskazano wymagania dotyczące przyszłego członka czy członkini zespołu. Przez grupę poszukiwana jest osoba, która interesuje się organizacją eventów i działaniami kuratorskimi. Cenne okaże się również doświadczenie w mediach społecznościowych lub w dziennikarstwie muzycznym. To ważne, żebyś dostrzegał_a własną możliwość rozwoju w ramach projektów Oramics.

Rzecz jasna istotne jest również zainteresowanie szeroko pojętą muzyką elektroniczną, ze szczególnym uwzględnieniem autorów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Z praktycznych umiejętności wymagane jest doświadczenie w pisaniu wniosków i grantów dedykowanych działalności kulturotwórczej.

Nie bez znaczenia jest również profil działalności Oramics. Grupa poszukuje osoby o pokrewnych zainteresowaniach i podejściu do podejmowanych przez grupę działań aktywistycznych. Dodatkowo musisz być również kobietą, osobą niebinarną lub/oraz identyfikować się jako osoba LGBTQIA+. Wszystkie wymagania i adres zgłaszania aplikacji znajdziecie w poście poniżej. Macie czas do końca maja!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →