Debaty, warsztaty, DJ sety i chillout streamy. Kolektyw Oramics zaprasza na swoje 3. urodziny

News
Oramics

Oramics to dobrze znana platforma wspierająca kobiety, społeczność osób niebinarnych, queer i LGBT w środowisku muzyki elektronicznej. W dniach 17-21 lipca kolektyw będzie hucznie obchodził swoje 3. urodziny.

Oramics świętuje

Istotną częścią działalności Oramics jest wspieranie wykluczonych mniejszości, oraz artystek i artystów związanych z muzyką elektroniczną naszego regionu, dlatego tegoroczne urodziny oscylują wokół tematyki szeroko pojętego Wschodu. Zaproszone osoby pochodzą głównie z Europy Wschodniej. Są to: DJki, producentki, artystki wizualne, poetki, pisarki, dziennikarki, aktywistki i promotorki.

Ten rok jest dla nas wszystkich wyzwaniem. Nie poddajemy się i wierzymy, że jest to również świetna okazja do refleksji, eksperymentowania oraz budowania nowych sojuszy. Dlatego z okazji trzech lat naszej działalności będziemy świętować twórczo, hybrydowo i krytycznie! W związku z nieprzewidzianymi okolicznościami nasze urodziny odbędą się w formule online. Jest to szansa na spotkanie się w gronie osób, dla których inaczej byłoby to niemożliwe – napisali w informacji prasowej organizatorzy.

Program urodzin Oramics obejmuje: 13 międzynarodowych kooperacji pomiędzy artystkami i artystami różnych dziedzin, zbiór tekstów inspirowanych muzyką wydanych w formie papierowej, dyskusję panelową o scenie muzyki elektronicznej bloku wschodniego oraz warsztaty na temat pracy z narzędziami online.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Oramics

Artystki / Artyści:

Mala Herba x Jul Zabowskx x Olga Hund x Tony Renaissance x Bakblivv x Claire Lefevre x Margenrot x PUSSYMANTRA x Kamila Janiak x dogheadsurigeri x Maja Szerel x Emilia Konwerska x Poly Chain x VANI VACHI x Basia Budniak x Olivia x VJ mentalny jeż x Agata Hudomięt x Monster DJ x Ola Kamińska x daisy cutter x Laura Polańska x Avtomat x Aleksandra Ołdak x Lucia Vives x LAVA + Velvia x Martinovna x Kasia Michalczak x ISNT x Adyszk x Bożena Pstrąg x Gael x Nie wiem x Mira Marcinów

Program 3. urodzin Oramics

17.07 – 18.07 |18:45 – 23:00 | Premiera | Stream (YouTube)

Wyniki twórczych wymian zaprezentowane będą w formie audiowizualnych kolaży online. Premiera rozłożona jest na dwa dni. Dodatkowo na stronie oramics.pl opublikowane zostaną teksty zainspirowane setami. W 5 miastach w Polsce odbędą się również pokazy w formie chillout streamów.

Chillout streamy w ogródkach – 5 lokalizacji:
17.07 – 18.07 – Pogłos, Warszawa
17.07 – 18.07 – PERS, Toruń
18.07 – 19.07 – Klub Piękny Pies, Kraków + Afterparty
18.07 – Pijana Czapla, Olsztyn + Afterparty
18.07 – BAZAR, Katowice + Afterparty

20.07 | Debata online | 19:00 | Stream (Facebook)

Oprócz tego, odbędzie się także międzynarodowa debata z aktywistkami, artystkami oraz promotorkami z krajów byłego bloku wschodniego: Litwy, Białorusi, Armenii, Węgier, Serbii, Ukrainy, Rosji, Polski i Słowenii. Organizatorom zależy na budowaniu różnorodnej, inkluzywnej i silnej wschodniej sceny muzyki elektronicznej.

Warsztaty

Wisienką na torcie będą warsztaty z korzystania z narzędzi online. Avtomat poprowadzi warsztaty ze streamowania w warunkach domowych, Radoslaw Sirko przybliży obsługę Ableton Live. Dodatkowo Monster przygotowała poradnik DJski do pobrania jako PDF.

1. Słuchowisko w Ableton Live, 21.07 | 18:00 – 20:00 CET | Radoslaw Sirko

Warsztat z obsługi Ableton Live: nagrywanie, samplowanie i edytowanie nagrań.

2. Warsztaty streamingowe, 21.07 | 20:30 – 21:30 | Avtomat

Warsztaty na platformie Zoom, które skupią się na uzyskaniu jak najlepszej jakości, profesjonalnego dźwięku i obrazu w domowych streamach didżejskich z użyciem darmowych programów, różnych rodzajów sprzętu oraz domowego połączenia WiFi

Mala Herba – Wszystko marnośćPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →