Kolektyw Oramics składanką charytatywną chce wspomóc Fundację Ocalenie

Fot. Materiały promocyjne
News
Oramics - muzyka jako sprzeciw wobec ciężkiej sytuacji migrantów

Znana platforma wspierająca kobiety, osoby niebinarne i nieheteronormatywne, nie pozostaje obojętna na to, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej.

Oramics – muzyka jako sprzeciw wobec ciężkiej sytuacji migrantów

Od kilkunastu dni docierają nas fatalne informacje dotyczące kryzysu humanitarnego, który rozgrywa się na granicy naszego kraju z Białorusią. Uciekający przed wojną i biedą ludzie ryzykują życiem własnym i życiem swoich rodzin, aby znaleźć spokojną przystań w Unii Europejskiej. Migranci pochodzą głównie z krajów Bliskiego Wschodu, Azji Południowej oraz północnej i środkowej Afryki, a przeważają wśród nich Irakijczycy.

Polskie media obiegają zdjęcia małych dzieci, które razem z rodzicami wypychane są brutalnie z Polski na teren Białorusi lub pozostawiane w lesie. Ta brutalna praktyka wzbudza sprzeciw wielu środowisk, w tym również artystycznych. Kolektyw Oramics postanowił wydać okolicznościową składankę muzyczną o wiele mówiącym tytule Cut The Wire i pieniądze z jej sprzedaży przeznaczyć na Fundację Ocalenie, która od samego początku udziela pomocy migrantom na pierwszej linii frontu i organizuje im łatwiejsze wejście w nowe życie w nieznanym kraju.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Polska straż graniczna lekceważy wielokrotnie powtarzane przez uchodźców deklaracje o tym, że chcą oni starać się w Polsce o ochronę międzynarodową. To także łamanie obowiązującego prawa, zgodnie z którym straż graniczna powinna przyjąć wniosek o ochronę i wszcząć odpowiednie procedury, a nie tygodniami przetrzymywać ludzi pod gołym niebem. Temperatury na wschodzie Polski z dnia na dzień obniżają się, czego skutkiem będzie coraz większa liczba śmierci, wynikających z hipotermii, głodu i zmęczenia – możemy przeczytać w informacji prasowej dotyczącej wydawnictwa.

Okładka składanki Cut The Wire 

Oramics przecina druty

Artyści, którzy trafią na składankę to znane osobistości świata szeroko pojętej elektroniki: Octo Octa, Loraine James, Amor Satyr, VIELD, Penera, Casiopepe, Adam the Observer, Alegria, Tom Encore, Ancestral Vision, Izzy Locke, Avtomat, Eurodanek, emoji face & Naphta, Mala Herba, Liar, Semprey, Praktyczna Pani, TRSSX, IKARVS.

Nie zgadzamy się na rasistowską politykę polskiego rządu, która doprowadza do śmierci niewinnych osób, które szukają schronienia i szansy na lepsze życie na terenie Unii Europejskiej. Jako Oramics pragniemy wesprzeć Fundację Ocalenie, która od samego początku udziela pomocy migrantom na pierwszej linii frontu i organizuje im łatwiejsze wejście w nowe życie w nieznanym kraju. Zebraliśmy utwory od polskich jak również międzynarodowych artystów i dochody z ich sprzedaży zostaną w całości przekazane na działalność Fundacji Ocalenie – pisze Oramics.

Preorder wydawnictwa rusza 4 października, jego premiera zaś przewidziana jest na 11 października. Zamówienia można składać pod tym adresem.

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →