Strzelanina w norweskim klubie. Są ofiary śmiertelne i ranni

Fot. Reuters
News
Wielka tragedia w Norwegii

To miało być wielkie święto osób LGBTQ+. Niestety, w gejowskim klubie w Norwegii doszło w weekend do strzelaniny, w której zginęły dwie osoby, a ponad dwadzieścia zostało rannych.

Wielka tragedia w Norwegii

We wczesnych godzinach porannych w sobotę w Oslo, stolicy Norwegii, doszło do strzelaninyw wyniku której dwie osoby zginęły, a kilkanaście odniosło ciężkie obrażenia – poinformowała agencja Reutera. Według gazety VG zamachu dokonał 42-letni obywatel Norwegii Zaniar Matapour, uchodźca z kurdyjskiej części Iranu. Mężczyzna miał związki z dżihadystycznym Państwem Islamskim.

Publiczny nadawca NRK i inne lokalne media podały, że strzelanina miała miejsce w London Pub, popularnym gejowskim barze i klubie nocnym w centrum miasta. Ofiarami śmiertelnymi byli dwaj mężczyźni w wieku 50 i 60 lat. Rannych jest 21 osób, w tym 10 poważnie. Wśród poszkodowanych są również goście sąsiedniego lokalu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

NRK poinformowało, że świadkiem strzelaniny był reporter stacji.

Widziałem, jak przyszedł na miejsce mężczyzna z torbą, wyciągnął broń i zaczął strzelać

– powiedział cytowany przez NRK Olav Rønneberg.

Parada Równości odwołana

Wskutek ataku została odwołana norweska Parada Równości, która miała odbyć się w ubiegły weekend. Odwołano również wszystkie wydarzenia towarzyszące paradzie Pride.

Zatrzymany mężczyzna działał najprawdopodobniej w pojedynkę, jest podejrzany o morderstwo, usiłowanie morderstwa oraz akt terrorystyczny. Brane jest pod uwagę „przestępstwo z nienawiści”

– przekazał na konferencji prasowej Christian Hatlo z norweskiej policji.

Według dziennika VG 42-letni sprawca ma norweskie obywatelstwo, jest pochodzenia irańskiego i był już znany służbom specjalnym. Wcześniej został skazany za grożenie nożem oraz posiadanie narkotyków.

Strzelanina w norweskim klubie. Są ofiary śmiertelne i ranni
Źródło: East News, fot: ORN E. BORGEN


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →