AIAIAI rusza z inicjatywą wspierającą najsłabiej reprezentowane grupy na scenie elektronicznej

fot. Future Of Sound/Materiały promocyjne
News
AIAIAI, TRACKGIRL

Duńska firma zajmująca się profesjonalnym sprzętem audio organizuje inicjatywę wsparcia kobiet i osób niebinarnych w środowisku muzyki elektronicznej. Do wygrania 2,5 tys. dolarów, sprzęt AIAIAI i wsparcie mentorskie słynnej producentki TRACKGIRL.

Działalność duńskiej firmy AIAIAI od zawsze wykracza poza zwykłą produkcję sprzętu audio. Teraz marka zapowiedziała program wsparcia środowisk mniejszościowych na scenie muzyki elektronicznej. Ich najnowsza inicjatywa dedykowana jest kobietom, osobom niebinarnym i trans.

AIAIAI otwiera open call

Firma AIAIAI poszukuje producentów, producentek oraz artystów i artystek muzycznych, identyfikujących się ze środowiskami historycznie wykluczonymi ze sceny elektronicznej. Do programu mogą się więc zgłaszać kobiety, osoby niebinarne, nieutożsamiające się z żadną płcią (gender non-conforming) oraz osoby trans.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na działalność kobiet i osób niebinarnych, znosząc bariery, które historycznie powstrzymywały kobiety i mniejszości płciowe przed dostępem do środków i publiczności, a także dając im dostęp do narzędzi i porad, które mogą pomóc im w rozwijaniu ich kariery jako twórców i twórczyń muzycznych.

– czytamy na stronie programu

Mechanizm aplikacji do programu Future of Sound jest wyjątkowo prosty. Wystarczy wejść na dedykowaną stronę, na której znajdują się wszystkie materiały. AIAIAI prosi również uczestników i uczestniczki o załączenie jednego utworu na koncie SoundCloud, z wykorzystaniem grafiki promocyjnej akcji. W formularzu aplikacyjnym będziecie trzeba odpowiedzieć na pytania dotyczące swoich źródeł inspiracji i rodzaju sprzętu wykorzystywanego w pracy twórczej.

Współpracuj z TRACKGIRL

Osoba, która zwycięży w programie, otrzyma 2,5 tys. dol., jak również nowy sprzęt od AIAIAI. Najważniejszym elementem wygranej jest jednak możliwość konsultacji z amerykańską producentką i autorką tekstów TRACKGIRL. To właśnie ona wybierze 10 najlepszych utworów, które zostaną nagrodzone w programie.

Celem tego projektu jest stworzenie innym możliwości wzmocnienia siebie i swojej muzyki, a także zapewnienie środków, które pomogą im rozwinąć marzenia, co jest dla mnie niezwykle ważne.

– komentowała akcję TRACKGIRL

Na zgłoszenia macie czas do 3 czerwca.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →