Karol XVII & MB Valence – Vintage Box 3 EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/07/29
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Trzecia część „Vintage Box” to najprawdopodobniej pożegnanie z tą serią, gdyż poprzednie „Deep Deeper Deepest” oraz „Minor Chords” rownież doczekały się trzech odsłon, nie wliczając w to zestawów remiksów. Dotychczasowe pięć utworów opatrzonych wspólnym szyldem Vintage Box tygodniami nie opuszczały Beatport’s Deep House Chart, ugruntowując i tak już pewne miejsce Karola XVII i MB Valence’a w czołówce sceny deep.
Wysoka jakość, świetne brzmienie i wierne podążanie w obranym kierunku to w przypadku duetu Karol XVII & MB Valence recepta na sukces. Kiedy inni artyści związani z deep house coraz częściej wychylają się w stronę disco czy też tech-house, rzeszowscy producenci praktykują klasyczną formę, rzadko ulegając aktualnym trendom. Doskonale słychać to w „Cottage Cheese Dumplings” – numer tak samo smakowity jak brzmi jego tytuł.
Jeszcze lepiej prezentuje się „The Rusty Piano” – oparty o dźwięki zarezerwowane dla Loco, po które nikt inny nie odważa się sięgnąć. Proste motywy, wyraźny bas i pojedyncze akordy pianina – zestaw ten wydaje się być banalny a jednak świetnie się tego słucha!
Na koniec troche surowy i pozbawiony ciepła poprzedzających go utworów „Muzikk„. Numer poprawny, jednak najmniej przypadł mi do gustu. Być może dlatego, iż nie zaraża optymizmem jak pozostałe, miejscami jest zbyt „jesienny”.
Podsumowując – dobra robota! Ale do tego Karol XVII & MB Valence już nas przyzwyczaili…


Karol XVII & MB Valence – Vintage Box 3 EP by Loco Records

Tracklista

01. Cottage Cheese Dumplings

02. The Rusty Piano

03. Muzikk

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →