Irlandzkie klasyki taneczne na wyjątkowych reedycjach

Fot. Materiały promocyjne
News
irlandzki rave z lat 90.

Nowo powstała wytwórnia Arís wypuści na rynek wydawnictwa z zapomnianą irlandzką muzyką elektroniczną z lat '90 i wczesnych '00.

Irlandzki rave z lat 90.

Pierwszym wydawnictwem labelu Arís jest reedycja dwóch utworów z inspirowanej progresywnym house’em EP-ki irlandzkiego tria Bumble West In Motion z 1992 roku – Banana Mix i Hard Mix. Oba kawałki zostały na nowo zremasterowane w 30. rocznicę ich pierwotnej premiery. Bumble powstał w 1991 roku, a w skład zespołu wchodzili: Matt Early, Hugh Drumm i producent Fintan McDonald. Czerpiąc wpływy z muzyki rave z wczesnych lat 90-tych (szczególnie z utworów takich jak Night In Motion Cubic 22), trio wzięło sobie na cel połączenie rozwijającego się rave’owego brzmienia z różnych części Europy z tradycyjną muzyką irlandzką.

Chłopaki weszli do Bow Lane Studios w Dublinie chętni do eksperymentowania z tym dość niezwykłym połączeniem z nadzieją na wyprodukowanie jednego z pierwszych irlandzkich house’owych singli. Wkrótce potem McDonald zaprosił do studia duet DJ-ów Dave’a McDonnella i Marka Crumlisha (aka The Banana Boys), którzy pomogli im to wszystko ogarnąć – czytamy w komunikacie prasowym.

Bumble i Andrew Weatherall

Oryginalna EP-ka West In Motion, która była jedną z pierwszych irlandzkich płyt tanecznych, zawierała również miks Haunted z wokalem Bredy Mayock oraz 12-minutowy remiks od nie byle kogo, bo od samego Andrew Weatheralla . Utwór odniósł względny sukces, osiągając #14 na irlandzkiej liście przebojów. Po wydaniu debiutanckiego albumu, Bumble rozpadli się.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

O kolejnych planowanych reedycjach Aris będzie informował w swoich mediach społecznościowych.

Bumble - West In Motion - okładka płyty EP
Bumble – West In Motion – okładka EP-ki

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →