Dimension złamał kwarantannę

Materiały prasowe
News
Dimension, sesja zdjęciowa promująca album "Opal"

Kilka dni temu przebywający w Nowej Zelandii, popularny didżej i producent drum'n'bass Robert Etheridge, znany pod aliasem Dimension, złamał panujące w kraju zasady kwarantanny – informuje brytyjski dziennik The Guardian. Sprawa wywołała ogromne oburzenie w nowozelandzkiej społeczności. Więcej szczegółów poniżej.

„Głupia sprawa”

Brytyjski DJ wywołał w kraju strach przed pojawieniem się Omicronu po złamaniu zasad izolacji. Robert Etheridge, znany również jako Dimension, przybył do Nowej Zelandii 16 grudnia i spędził siedem dni w jednym z zarządzanych przez państwo obiektów izolacji i kwarantanny (MIQ), gdzie zwrócił trzy negatywne wyniki testu Covida. Po opuszczeniu MIQ musiał spędzić trzy dni w izolacji domowej, ale nie poczekał na otrzymanie negatywnego testu dziewiątego dnia, co również było wymagane przed wejściem do społeczności. Według ministerstwa odwiedził kilka miejsc w Auckland w ciągu dwóch dni, w tym kluby nocne, pasaż handlowy i restauracje, zanim 27 grudnia otrzymał pozytywny wynik testu i wrócił do MIQ.

Etheridge, który w zeszłym tygodniu miał zagrać na festiwalu Rhythm and Alps w pobliżu Wanaki, przeprosił „tych, których nieumyślnie naraził na ryzyko w wyniku pomyłki”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji i głęboko żałuję tych, których dotknęła. Po zakończeniu 10-dniowej izolacji i zrozumieniu, że zakończyłem kwarantannę, wstąpiłem do społeczności. Ku mojemu szokowi i ogromnemu zaniepokojeniu nieoczekiwanie otrzymałem pozytywny wynik testu 12 dnia, dwa dni po zakończeniu okresu izolacji – tłumaczył się.

Niepokój lokalnej społeczności

Sprawa wywołała oburzenie w Nowej Zelandii, która była często chwalona za swoje działania podczas pandemii – dopiero niedawno zniesiono ograniczenia w największym mieście kraju, Auckland. Komentarz w sprawie nierozważnego zachowania didżeja wydało nowozelandzkie Ministerstwo Zdrowia.

źródło: Deuteche Welle

Ministerstwo Zdrowia na ten moment nie planuje przekazać sprawy policji […] należy znaleźć balans między groźbą potencjalnego dochodzenia sądowego a zapewnieniem atmosfery, która nie zniechęca do przyszłej społecznej reakcji na Covid-19 – czytamy w komunikacie.

Pomimo potwierdzenia dziesiątek bliskich kontaktów ministerstwo poinformowało, że żadna z osób do tej pory nie uzyskała pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa. Przypadki Covid-19 mają obecnie tendencję spadkową w Nowej Zelandii, choć poważna sytuacja w niedalekiej Australii nie nastraja Nowozelandczyków optymizmem.

DJ Dimension – GeneratorPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →