Hans Zimmer komplementuje sprzęt Universal Audio

fot. David Goggin
Lifestyle News Technologia
Hans Zimmer

Najpopularniejszy współczesny kompozytor muzyki filmowej ponownie podzielił się swoim warsztatem. Po wydanym w 2020 roku kursie dla Masterclass Hans Zimmer udzielił wywiadu Universal Audio, w którym uchylił rąbka tajemnicy swojej pracy.

Hans Zimmer – Mistrz

Hans Zimmer z pewnością jest jednym z najbardziej płodnych i uznanych autorów muzyki filmowej, jakich znamy. Był jednym z pierwszych, którzy połączyli muzykę elektroniczną i cyfrową z dźwiękami orkiestry. Zaczynając jako inżynier nagrań i programista syntezatorów w Londynie, Zimmer szybko nawiązał kontakt ze Stanleyem Myersem, który nauczył go pisać muzykę do filmów. Pierwszą dużą produkcją, nad którą pracował, był oscarowy film Rain Man z 1988, a mając w CV muzykę w tak kasowych produkcjach, jak Król Lew, Gladiator, Piraci z Karaibów czy Interstellar, można śmiało powiedzieć, że to klasa sama w sobie.

Hans Zimmer – Interstellar Main Theme – Extra Extended

Hans Zimmer podpowiada, jak to zrobić

Universal Audio to amerykański producent sprzętu dla producentów muzycznych. Obecnie specjalizuje się głównie w produkcji interfejsów audio, emulacji analogowego sprzętu i nie tylko. W rozmowie światowej sławy kompozytor omówił, jakiego sprzętu używa, oraz szczegółowo opisał proces powstawania swojej muzyka. Jak możecie się domyślić, nie zabraknie tu wazeliny w kierunku sprzętu producenta. Hans Zimmer pracuje na DAW-ie Cubase, a do tego używa programu do postprodukcji Steinberg Nuendo, w połączeniu z konsolą Euphonix System 5 oraz interfejsem UAD-2 Quad. Podstawą w studio nagraniowym Hansa Zimmera jest wirtualna emulacja legendarnego Roland RE-201 Space Echo od Universal Audio. Mistrz nawet określił tę solucję jako swój „chleb z masłem”! Zimmer bardzo docenia wirtualny kompresor dbx 160 – przyznał nawet, że „ułatwia mu życie”, ponieważ sam kiedyś używał podobnego analogowego kompresora. Teraz dzięki wirtualnej wtyczce może uzyskać ten sam efekt nawet w podróży. Zimmer jest także wielkim fanem marki Nave – poza tym, że posiada 24-kanałową konsolę Neve Console 1081, to na każdym kanale umieszcza wtyczki właśnie tej marki. Rzecz jasna cały sprzęt jest mobilny, ponieważ kompozytor i jego zespół nie pracują w jednym studiu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Hans Zimmer Teaches Film Scoring | Official Trailer | MasterClass

Pełną rozmowę znajdziecie na stronie Universal Audio. Jeśli Wam mało, to koniecznie sprawdźcie stronę Equipboard – kompendium wiedzy o sprzęcie muzycznym popularnych artystów.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →