Klub z Tbilisi wprowadził „wizy dla Rosjan”. Efekt? Wojna w sieci

Fot. Artem Bryzgalov
News
Kub z Gruzji wprowadził własne wizy dla Rosjan

Gruziński klub Dedaena Bar stał się celem cyberataków po tym, jak wprowadził weryfikację rosyjskich klientów.

Klub z Gruzji wprowadził własne wizy dla Rosjan

Tbiliski Dedaena Bar podpadł Rosji po tym, jak uruchomił w zeszłym tygodniu na swojej stronie internetowej „formularz wizy rosyjskiej”, próbując w ten sposób zniechęcić zwolenników Putina do wejścia do lokalu. Żeby potańczyć w słynnym gruzińskim klubie, Rosjanie muszą zadeklarować proukraińską postawę, wypełniając krótki formularz. Podobno zrobiło to już ok. 2 tys. osób posługujących się rosyjskim paszportem.

Prosimy o wsparcie poprzez wypełnienie wniosku wizowego, aby nikt nie musiał przebywać w towarzystwie dupków

– czytamy na stronie internetowej Dedaena Bar.

Podoba mi się zdanie: Ruski okręcie wojskowy, idź…

Rosjanie chcący odwiedzić klub muszą także zaznaczyć w formularzu, że zgadzają się z kilkoma stwierdzeniami dotyczącymi polityki ich kraju, a także trwającej wojny w Ukrainie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Nie głosowałem/am na Putina, to dyktator”, „Potępiam rosyjską agresję na Ukrainę”, „Krym to Ukraina, tak samo jak pozostałe regiony, które są przedmiotem konfliktu”, „Abchazja i Cchinwali to Gruzja”, „Podoba mi się zdanie: <Ruski okręcie wojskowy, idź…> oraz <Sława Ukrainie>” – to tylko niektóre zdania z formularza.

Akcja Dedaena Bar, czego można było się spodziewać, nie przypadła do gustu Rosjanom, którzy wypowiedzieli klubowi internetową wojnę. W mediach społecznościowych z anonimowych kont zaczął lać się hejt na klub, a w serwisie Google błyskawicznie pojawiły się negatywne recenzje miejscówki, powodując spadek średniej ocen klubu z 5 do 2.

Cyberataki trwają. Na samym Google jest pięć tysięcy recenzji, komentarze z pogróżkami pojawiają się we wszystkich mediach społecznościowych

– informuje gruziński serwis Georgia Today.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →