Faithless zremiksowali motyw z serialu, który skomponował… Hans Zimmer. Jak wyszło?

fot. NME.com
News
Faithless i królowa

Nowy remiks Faithless zadebiutował w brytyjskim porannym programie śniadaniowym Zoe Ball w Radio 2.

Faithless i królowa

Akcja piątego sezonu serialu The Crown rozgrywa się w latach 90., nic dziwnego więc, że jego twórcy poprosili ikonę muzyczną tamtego okresu, zespół Faithless, o przygotowanie remiksu głównego motywu muzycznego produkcji Netfliksa. Faithless wygrzebali więc stare sample sprzed trzydziestu lat i wzięli się do roboty.

Motyw przewodni The Crown, skomponowany przez zdobywcę Oscara Hansa Zimmera, stał się sławny na całym świecie i wiele osób kojarzy go, usłyszawszy jedynie „kilka nutek”. Remiks Faithless zachował typowe „hymniczne” brzmienie. To właśnie w takim klimacie osadzone są najbardziej popularne nagrania Brytyjczyków – Insomnia oraz God Is A DJ.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Określany jako „trzyminutowa dźwiękowa podróż, która nawiązuje do dźwięków parkietów z lat 90” The Crown (Faithless remix) zadebiutował w tym tygodniu w audycji Radio 2’s Zoe Ball Breakfast Show. Remiks uzupełniony został teledyskiem, który pojawił się na kanale YouTube Still Watching Netflix.

The Crown (Faithless remix)

Słyszałam w głowie, jak ten miks mógłby zadziałać wokół ikonicznych i dramatycznych smyczków Hansa Zimmera. Przekopałam moje „muzyczne skarbce” i znalazłam mnóstwo dźwięków oraz sampli, które faktycznie zachowaliśmy z lat 90., kiedy tworzyliśmy nasze albumy. Pomyślałam, że są one autentycznie dobre, więc załadowałam je do tego remiksu

– tłumaczy Sister Bliss z Faithless.

The Crown – losy rodziny królewskiej na ekranie

Historia The Crown opowiada o losach poszczególnych członków brytyjskiej rodziny królewskiej, która od dekad wywołuje wielkie emocje. W piątym sezonie produkcji przenosimy się do lat 90. Początek dekady rzuca monarchii wielkie wyzwanie, ponieważ opinia publiczna zaczyna kwestionować jej rolę w historii Wielkiej Brytanii. Królowa świętuje też wtedy 40. rocznicę sprawowania władzy, co staje się powodem do snucia refleksji. Jej rządy obfitują w mnóstwo ważnych wydarzeń politycznych, które sprawiają, że jej kariera jest burzliwa i niełatwa. Sprawy nie ułatwiają również problemy rodzinne, a tych nie brakuje.

Faithless zremiksowali motyw z serialu, który skomponował... Hans Zimmer. Jak wyszło?
fot. Netflix.com

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →