Faithless zremiksowali motyw z serialu, który skomponował… Hans Zimmer. Jak wyszło?

fot. NME.com
News
Faithless i królowa

Nowy remiks Faithless zadebiutował w brytyjskim porannym programie śniadaniowym Zoe Ball w Radio 2.

Faithless i królowa

Akcja piątego sezonu serialu The Crown rozgrywa się w latach 90., nic dziwnego więc, że jego twórcy poprosili ikonę muzyczną tamtego okresu, zespół Faithless, o przygotowanie remiksu głównego motywu muzycznego produkcji Netfliksa. Faithless wygrzebali więc stare sample sprzed trzydziestu lat i wzięli się do roboty.

Motyw przewodni The Crown, skomponowany przez zdobywcę Oscara Hansa Zimmera, stał się sławny na całym świecie i wiele osób kojarzy go, usłyszawszy jedynie „kilka nutek”. Remiks Faithless zachował typowe „hymniczne” brzmienie. To właśnie w takim klimacie osadzone są najbardziej popularne nagrania Brytyjczyków – Insomnia oraz God Is A DJ.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Określany jako „trzyminutowa dźwiękowa podróż, która nawiązuje do dźwięków parkietów z lat 90” The Crown (Faithless remix) zadebiutował w tym tygodniu w audycji Radio 2’s Zoe Ball Breakfast Show. Remiks uzupełniony został teledyskiem, który pojawił się na kanale YouTube Still Watching Netflix.

The Crown (Faithless remix)

Słyszałam w głowie, jak ten miks mógłby zadziałać wokół ikonicznych i dramatycznych smyczków Hansa Zimmera. Przekopałam moje „muzyczne skarbce” i znalazłam mnóstwo dźwięków oraz sampli, które faktycznie zachowaliśmy z lat 90., kiedy tworzyliśmy nasze albumy. Pomyślałam, że są one autentycznie dobre, więc załadowałam je do tego remiksu

– tłumaczy Sister Bliss z Faithless.

The Crown – losy rodziny królewskiej na ekranie

Historia The Crown opowiada o losach poszczególnych członków brytyjskiej rodziny królewskiej, która od dekad wywołuje wielkie emocje. W piątym sezonie produkcji przenosimy się do lat 90. Początek dekady rzuca monarchii wielkie wyzwanie, ponieważ opinia publiczna zaczyna kwestionować jej rolę w historii Wielkiej Brytanii. Królowa świętuje też wtedy 40. rocznicę sprawowania władzy, co staje się powodem do snucia refleksji. Jej rządy obfitują w mnóstwo ważnych wydarzeń politycznych, które sprawiają, że jej kariera jest burzliwa i niełatwa. Sprawy nie ułatwiają również problemy rodzinne, a tych nie brakuje.

Faithless zremiksowali motyw z serialu, który skomponował... Hans Zimmer. Jak wyszło?
fot. Netflix.com


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →