Maxi Jazz z poruszającą wiadomością nagraną przed śmiercią

fot. PETER KLAUNZER
News
Maxi Jazz

Kilka dni temu odszedł od nas Maxi Jazz, legendarny frontman brytyjskiej grupy Faithless. To wielka strata dla świata muzyki - ponadczasowe utwory i wyjątkowy wokal zostaną z nami jednak na zawsze. Dzielimy się z wami jego ostatnią wiadomością nagraną przed śmiercią.

Maxi Jazz. Artysta kompletny

Cztery dni temu we wspólnym oświadczeniu Sister Bliss i Rollo Armstronga z Faithless, opublikowanym w mediach społecznościowych, mogliśmy dowiedzieć się o śmierci Maxi Jazza. Wiadomość poruszyła cały muzyczny świat, niebędący gotowy na odejście artysty, który zmienił jego oblicze.

Wiadomość o tym, że Maxi Jazz zmarł ostatniej nocy była dla nas druzgocąca. Był człowiekiem, który zmienił nasze życia na tak wiele sposobów. Nadał naszej muzyce właściwie przesłanie i sens. Był cudownym człowiekiem, który znalazł dla każdego czas i odznaczał się mądrością, która była zarówno głęboka, jak i przystępna. Praca z nim była zaszczytem i oczywiście prawdziwą przyjemnością

– czytamy na stronie Faithless na Facebooku.
maxi jazz
fot. Daily Mirror

Dzielimy się z wami ostatnią wiadomością, jaką nagrał Maxi Jazz za swojego życia.. Kieruje w naszą stronę piękne słowa o życiu, wszechświecie i sile modlitwy. Maxi przez lata przekazywał nam swoją mądrość dzięki muzyce, teraz robi to w krótkim video z przesłaniem, które nie powinno pozostać bez echa.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

God Is a DJ

Maxi Jazz urodził się w Brixton w 1957 roku. Zaczynał jako hip-hopowy DJ, zakładając w 1984 roku The Soul Food Cafe System. Po spotkaniu Rollo Armstronga w 1995 roku razem dali początek Faithless, do którego z czasem dołączyła Sister Bliss. Brytyjski band swój debiutancki album Reverence wydał w 1996 roku. Album zawierał kultowy hit Insomnia, który zademonstrował charakterystyczne dla Maxi Jazza słowo mówione i poetycki liryzm.

Czytaj także: 27 lat singla „Insomnia” Faithless

Energetyczne występy przysporzyły im miliony fanów w każdym zakątku świata. Magnetyczna prezencja sceniczna Maxi Jazza i jego potężny wokal, wspierany przez produkcje łączące elementy techno, trance i trip-hop, stały się kluczem do sukcesu zarówno artystycznego, jak i komercyjnego. Przełomowym występem był legendarny już koncert Faithless o zachodzie słońca na scenie Pyramid podczas Glastonbury w 2002 roku.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →