Faithless z nowym singlem ,,In Those Times”

News
Faithless z nowym singlem ,,In Those Times”

Duet Faithless po ponad roku publikuje nowy kawałek z gościnnym udziałem Nathana Bale'a i Suli Breaks. Utwór ten jest dostępny wyłącznie na Amazon Originals.

W październiku 2020 roku Sister Bliss i Rollo Armstrong po 10 latach wydali studyjny album All Blessed. Był to o tyle ciekawy powrót, że po raz pierwszy nie było z nimi ich znanego frontmana – Maxi Jazz’a. Jego słowa były bardzo ważną częścią projektu, w związku
z czym zespół potrzebował reorganizacji. Z tego powodu zaproszono aż siedmiu różnych wokalistów i mimo że ogólnie tekstów było mniej, to jednak część etosu starego Faithless została zachowana.

Faithless

Fot. materiały prasowe

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Goście, goście

Duet zaprosił do współpracy przy najnowszym kawałku sprawdzone już osoby. Zarówno Breaks, jak i Ball mieli swój udział przy ostatnim albumie. Suli jest poetą uwielbianym za czynienie poezji bardziej dostępną dla nowego pokolenia dzięki swojej dosadnej, ulicznej estetyce i podejściu. Zasłynął dzięki filmikowi na Youtubie Why I Hate School But Love Education, którym uderza w sens brytyjskiego szkolnictwa. Nathan natomiast w tym roku wydał swój debiutancki album Under The Mackerel Sky, na którym łączy swoją pasję do DJ-ingu
z miłością do songwritingu. Są to artyści, którzy idealnie wpasowują się w twórczość Faithless.

Efekt współpracy

W wyniku tej kolaboracji powstał bardzo nostalgiczny utwór. Zespół przedstawia go jako hymn wszystkiego, za czym zdążyliśmy zatęsknić podczas lockdownu – bliskością do ludzi, poczuciem przynależności i samą muzyką. Poza tym, utwór i towarzyszące mu wideo sprawiają, że cofamy się do lat 90. Osoby tańczące w tym teledysku, czcionki tekstu, które wydają się być inspirowane wizualizacjami z Winampa i przede wszystkim lekka, trance’owa melodia wciągają nas w przeszłość. To muzyka, która przypomina utwory z pierwszych płyt zespołu – chwytliwy sample gitary przeplata się z rytmiczną gitarą basową i naśladującymi organy syntezatorami. Faithless sprawili nam bardzo miły prezent na nadchodzące święta.

Faithless – In Those TimesPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →