Easy Audio – Don’t Sleep 2 Night EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/03/28
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Za pseudonimem Easy Audio kryje się 23-letni Kamil Okonek, producent oraz DJ mieszkający w Warszawie. „Don’t Sleep 2 Night EP” to jego debiut ukazujący się nakładem młodego, jednak prężnie rozwijającego się labela Ponton Music, na którego czele stoi Marcin Krupa (aka Kesho).

Pierwsze wrażenie po odsłuchaniu całości to przede wszystkim spójność wszystkich trzech utworów – nieczęsto zdarza się, że debiutujący producent obiera kierunek, któremu jest wierny. Zazwyczaj pierwsza EP-ka to zlepek nieco różniących się gatunkowo numerów poddanych weryfikacji rynkowej. Tutaj słychać jednak wyraźne inspiracje i zamysł.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przy opisywaniu „Winter Sun” trudno pominąć porównanie do „Jedwab” Marcina Czubali – pomysł na linie basową został bez wątpienia zaczerpnięty z przeboju 8bit. Zaaranżowana została jednak w sposób zdecydowanie bardziej house’owy, klasyczny. Przyjemnie buja.

„Blues Jeans 32” to utwór głębszy, stworzony z brzmień instrumentów niezmiennie kojarzonych z wczesnym deep house. Bit niczym ułożony na rolandowskim automacie perkusyjnym, do tego rhodesowy motyw klawiszowy i analogowy synth w tle. Wszystko brzmi tu prosto, bez zbędnych w tym przypadku cyfrowych „udziwnień”.

W podobnej, klasycznej konwencji jest i tytułowy „Don’t Sleep 2 Night”. Masywna i gęsta linia basu wprawia całe ciało w wibracje! Do tego „osiemsetósemkowa” perkusja i analogowy reverb nadają oldschool’owy smaczek. Fani house’u powolnego, trochę mrocznego i z mocnym uderzeniem, będą usatysfakcjonowani.

Easy Audio znakomicie odnalazł się w epoce analogów i z sukcesem przemyca klimat starego, dobrego house’u w swoich utworach. Bardzo udany debiut, który dobrze wróży kolejnym wydawnictwom.

 


Easy Audio – Winter Sun ( Original Mix ) by Easy Audio


Easy Audio – Don’t Sleep 2 Night (Original Slow Mix) mp3 by Easy Audio

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Winter Sun
02. Blues Jeans 32
03. Don’t Sleep 2 Night

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →