Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu nagrasz własną płytę winylową

fot. theverge.com
News
Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu nagrasz własną płytę winylową

Najnowszy produkt Teenage Engineering tnie i odtwarza 5-calowe płyty winylowe.

Nagraj sobie winyla

Moda na winyle i całą paletę akcesoriów związanych z kulturą czarnego krążka trwa w najlepsze. Poznaliśmy właśnie nowe nietypowe urządzenie, które może Wam przypaść do gustu. PO-80 Record Factory to kompaktowa i przenośna wycinarka płyt winylowych, która została stworzona we współpracy z Yuri Suzuki. Zaprojektowany w stylu retro, zasilany przez USB sprzęt, który miał swoją premierę w zeszłym tygodniu, nie tylko graweruje 5-calowe płyty z dźwiękiem lo-fi, ale również je odtwarza.

Aby nagrać własnego winyla, użytkownicy podłączają dowolne urządzenie audio do wejścia 3,5 mm i… w zasadzie wszystko jest już gotowe. Tak przynajmniej zapewniają producenci. Jeżeli chodzi zaś o odtwarzanie winyli, to PO-80 jest wyposażony we wbudowane głośniki. Jako alternatywne rozwiązanie mogą również posłużyć zewnętrzne głośniki, które można bez problemu podłączyć przy pomocy okablowania.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu nagrasz własną płytę winylową
fot. theverge.com

Pomysł na oryginalny prezent

Czas nagrywania płyty wynosi około czterech minut dla 33 RPM i trzech minut dla 45 RPM na stronę. Zaprojektowany we współpracy z artystą dźwięku i projektantem Yurim Suzuki, obecnie partnerem w studiu projektowym Pentagram, PO-80 jest dostarczany z zestawem do samodzielnego budowania zawierającym igły i czyste płyty. Jego cena wynosi obecnie 149 dolarów.

Oczywiście nie należy oczekiwać super wysokiej jakości dźwięku. To w zasadzie nagrywanie płyt dla zabawy, w duchu DIY. Na pewno można z pomocą Teenage Engineering przygotować dla kogoś oryginalny prezent.

Więcej informacji na temat nietypowego urządzenia możecie znaleźć na stronie producenta pod tym linkiem.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →