Dwójka DJ-ów odnalazła kolekcję swoich płyt 10 lat po jej zaginięciu

Fot. Pixabay
News
Płyty znalezione po latach

Wydawało się to niemożliwe, a jednak stało się. W ręce braci DJ-ów trafiły z powrotem ich ukochane czarne krążki.

Torba z cennym ładunkiem

– Wylałem prawdziwe łzy po tym, jak je wszystkie straciłem, a teraz po tylu latach wróciły do mnie – powiedział w wywiadzie dla serwisu Mixmag Sean Kelly, jeden z dwójki braci bliźniaków DJ-ów, którzy występują wspólnie pod szyldem The Kelly Twins. W 2011 roku występowali w The Bell w pobliżu Stokes Croft w Bristolu. Grali tam długi, aż 8-godzinny, specjalny set, dlatego też zabrali ze sobą trzy masywne torby wypełnione po brzegi płytami winylowymi. Po udanym występie pojechali taksówką do domu i dopiero po dotarciu do niego zdali sobie sprawę, że jedna z ich trzech toreb, zawierająca około 80 płyt, zaginęła.

DJ International Records

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że ją zgubiliśmy, zaczęliśmy dzwonić po firmach taksówkarskich, prześledziliśmy wszystkie nasze kroki z powrotem do The Bell i dzwoniliśmy do przyjaciół. W końcu musieliśmy zaakceptować, że płyty – naprawdę rzadkie wydawnictwa – odeszły na dobre – powiedział w rozmowie z Bristol Live Sean Kelly.

Jego brat, Dan, z kolei dodał:

Pomimo upływu lat, wspomnienie stracenia tych wszystkich płyt było dla mnie naprawdę bolesne. Dla niektórych to może wydawać się śmieszne, ale my zainwestowaliśmy w kupienie tych winyli pieniądze i swój czas. Mieliśmy związane z nimi wspomnienia, naprawdę dobre wspomnienia.

Dekadę później

Cała historia doczekała się na szczęście niespodziewanego happy endu. Przyjaciel bliźniaków sprzed lat zadzwonił do nich, aby powiedzieć, że odkrył torbę z płytami w garażu swojego kuzyna, taksówkarza. Znalezisko udało się odkopać podczas gruntownego sprzątania zagraconego sprzętem, pudłami i torbami pomieszczenia. Torba z płytami zawierała list z imieniem Seana i rysunek wykonany przez jego siostrzeńca, gdy ten miał jeszcze rok.

Odnalezione rarytasy

Sean przyznał, że nigdy nie spodziewał się, że płyty kiedykolwiek się znajdą, dlatego niektóre z nich  kupił ponownie. Wśród zaginionych wydawnictw znalazły się m.in. prawdziwe perełki, takie jak: Shangaan electro remixes, nagrania Marka Ernestusa, płyty Levona Vincenta czy remiks Whitney Houston nagrany przez Jamesona.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →