Dwójka DJ-ów odnalazła kolekcję swoich płyt 10 lat po jej zaginięciu

Fot. Pixabay
News
Płyty znalezione po latach

Wydawało się to niemożliwe, a jednak stało się. W ręce braci DJ-ów trafiły z powrotem ich ukochane czarne krążki.

Torba z cennym ładunkiem

– Wylałem prawdziwe łzy po tym, jak je wszystkie straciłem, a teraz po tylu latach wróciły do mnie – powiedział w wywiadzie dla serwisu Mixmag Sean Kelly, jeden z dwójki braci bliźniaków DJ-ów, którzy występują wspólnie pod szyldem The Kelly Twins. W 2011 roku występowali w The Bell w pobliżu Stokes Croft w Bristolu. Grali tam długi, aż 8-godzinny, specjalny set, dlatego też zabrali ze sobą trzy masywne torby wypełnione po brzegi płytami winylowymi. Po udanym występie pojechali taksówką do domu i dopiero po dotarciu do niego zdali sobie sprawę, że jedna z ich trzech toreb, zawierająca około 80 płyt, zaginęła.

DJ International Records

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że ją zgubiliśmy, zaczęliśmy dzwonić po firmach taksówkarskich, prześledziliśmy wszystkie nasze kroki z powrotem do The Bell i dzwoniliśmy do przyjaciół. W końcu musieliśmy zaakceptować, że płyty – naprawdę rzadkie wydawnictwa – odeszły na dobre – powiedział w rozmowie z Bristol Live Sean Kelly.

Jego brat, Dan, z kolei dodał:

Pomimo upływu lat, wspomnienie stracenia tych wszystkich płyt było dla mnie naprawdę bolesne. Dla niektórych to może wydawać się śmieszne, ale my zainwestowaliśmy w kupienie tych winyli pieniądze i swój czas. Mieliśmy związane z nimi wspomnienia, naprawdę dobre wspomnienia.

Dekadę później

Cała historia doczekała się na szczęście niespodziewanego happy endu. Przyjaciel bliźniaków sprzed lat zadzwonił do nich, aby powiedzieć, że odkrył torbę z płytami w garażu swojego kuzyna, taksówkarza. Znalezisko udało się odkopać podczas gruntownego sprzątania zagraconego sprzętem, pudłami i torbami pomieszczenia. Torba z płytami zawierała list z imieniem Seana i rysunek wykonany przez jego siostrzeńca, gdy ten miał jeszcze rok.

Odnalezione rarytasy

Sean przyznał, że nigdy nie spodziewał się, że płyty kiedykolwiek się znajdą, dlatego niektóre z nich  kupił ponownie. Wśród zaginionych wydawnictw znalazły się m.in. prawdziwe perełki, takie jak: Shangaan electro remixes, nagrania Marka Ernestusa, płyty Levona Vincenta czy remiks Whitney Houston nagrany przez Jamesona.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →