Bandcamp rozszerza usługę tłoczenia winyli

News
DJ International Records

Platforma muzyczna Bandcamp chce rozwijać program, którego celem jest ułatwienie artystom wydawania muzyki na winylu.

Badcamp i winyle

Bandcamp przygotowuje się do poszerzenia usługi tłoczenia płyt winylowych, oferując tym samym twórcom szerszy dostęp do możliwości wydania swoich albumów, EPek i singli na jednym z niewielu rozwijających się fizycznych formatów muzycznych. Już w zeszłym roku amerykańska platforma muzyczna uruchomiła pilotażowy program tłoczenia, a w czwartek firma skontaktowała się z  ponad 10 tysiącami artystów, aby zaoferować im współpracę w tej materii.

Bandcamp zajmie się tłoczeniem, drukowaniem i  bezpośrednią wysyłką produktów do klienta, jeśli użytkownicy platformy zechcą wziąć udział w kampanii sprzedażowej danego wykonawcy, która pozwoli opłacić wytłoczenie przynajmniej 250 płyt.

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Bandcamp będzie tłoczyć

Nową usługą powinni zainteresować się przede wszystkim niezależni muzycy, którzy chcą sprzedawać płyty winylowe, ale nie mogą sobie na to pozwolić z powodów finansowych i logistycznych.

Bandcamp

Badcamp zaprasza artystów do współpracy

Winyl stanowi obecnie jedyny fizyczny nośnik, który jest pożądany przez słuchaczy w erze wszechobecnego streamingu. Sprzedaż płyt winylowi na całym świecie wciąż wzrasta – w przeciwieństwie do sprzedaży płyt CD, która konsekwentnie spadała w ostatniej dekadzie.  Przychody z płyt winylowych wyniosły w pierwszej połowie ubiegłego roku 232 miliony dolarów, co stanowi 62% całkowitej sprzedaży muzycznych nośników fizycznych.

Bandcamp zdołał sprzedać w zeszłym roku 2 miliony płyt winylowych za pośrednictwem swojego sklepu – jest to dwukrotnie więcej niż w roku 2019. Warto zaznaczyć, że a tylko 12% ze wszystkich wydawnictw oferowanych przez platformę to właśnie winyle.

Więcej informacji na temat programu Bandcampa znajdziecie tutaj.

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →