Bandcamp rozszerza usługę tłoczenia winyli

News
DJ International Records

Platforma muzyczna Bandcamp chce rozwijać program, którego celem jest ułatwienie artystom wydawania muzyki na winylu.

Badcamp i winyle

Bandcamp przygotowuje się do poszerzenia usługi tłoczenia płyt winylowych, oferując tym samym twórcom szerszy dostęp do możliwości wydania swoich albumów, EPek i singli na jednym z niewielu rozwijających się fizycznych formatów muzycznych. Już w zeszłym roku amerykańska platforma muzyczna uruchomiła pilotażowy program tłoczenia, a w czwartek firma skontaktowała się z  ponad 10 tysiącami artystów, aby zaoferować im współpracę w tej materii.

Bandcamp zajmie się tłoczeniem, drukowaniem i  bezpośrednią wysyłką produktów do klienta, jeśli użytkownicy platformy zechcą wziąć udział w kampanii sprzedażowej danego wykonawcy, która pozwoli opłacić wytłoczenie przynajmniej 250 płyt.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bandcamp będzie tłoczyć

Nową usługą powinni zainteresować się przede wszystkim niezależni muzycy, którzy chcą sprzedawać płyty winylowe, ale nie mogą sobie na to pozwolić z powodów finansowych i logistycznych.

Bandcamp

Badcamp zaprasza artystów do współpracy

Winyl stanowi obecnie jedyny fizyczny nośnik, który jest pożądany przez słuchaczy w erze wszechobecnego streamingu. Sprzedaż płyt winylowi na całym świecie wciąż wzrasta – w przeciwieństwie do sprzedaży płyt CD, która konsekwentnie spadała w ostatniej dekadzie.  Przychody z płyt winylowych wyniosły w pierwszej połowie ubiegłego roku 232 miliony dolarów, co stanowi 62% całkowitej sprzedaży muzycznych nośników fizycznych.

Bandcamp zdołał sprzedać w zeszłym roku 2 miliony płyt winylowych za pośrednictwem swojego sklepu – jest to dwukrotnie więcej niż w roku 2019. Warto zaznaczyć, że a tylko 12% ze wszystkich wydawnictw oferowanych przez platformę to właśnie winyle.

Więcej informacji na temat programu Bandcampa znajdziecie tutaj.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →