Jean-Michel Jarre dzieli się pierwszym, mocnym singlem z nowej płyty. Pozytywne zaskoczenie

Fot. Edda
News

Pomimo siedemdziesięciu czterech lat na karku Jean-Miche Jarre się nie zatrzymuje. Francuz utworem Brutalism zapowiedział nowy krążek. Już dwudziesty drugi w karierze.

Jean-Michel Jarre. Ku pamięci

Futurysta, kompozytor, ambasador kultury nieustannie przełamujący nowe granice – swoją muzyką i mistrzostwem twórczej innowacji. Jako jeden z niewielu żyjących twórców może pochwalić się rekordem Guinnessa, tytułem ambasadora UNESCO ds. edukacji, nauki i kultury czy sprzedażą ponad 85 milionów płyt. Synonim słowa „mistrz”, dla którego czas stanął w miejscu. W kontekście Jean-Michel Jarre’a nieważne, czy mowa o wielowymiarowej technologii audio i produkcji, czy eksploracji w sferze wirtualnej rzeczywistości. Technologia jest na czele wszystkiego, czemu artysta poświęca czas. Nic więc dziwnego, że czyhający u bram nowy krążek jest dla Francuza jednym z najbardziej ambitnych projektów wydanych do tej pory.

Zaprezentowany utwór Brutalism, podobnie jak album Oxymore, jest hołdem dla zmarłego francuskiego kompozytora Pierre’a Henry’ego, z którym Jarre zamierzał współpracować przy nominowanym do Grammy projekcie Electronica. Henry był dla niego postacią ikoniczną – w muzyce elektronicznej i klasycznej. Od czasu śmierci swojego idola 5 lat temu wdowa po Henrym dostarczyła urodzonemu w Londynie artyście sporo materiału, który ten miał wykorzystać w najnowszym projekcie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jean-Michel Jarre – BRUTALISM (Official Video)

Jean Michel-Jarre. Ciężki utwór

Kreacja Oxymore opiera się na immersyjnych właściwościach longplaya Amazonia, który w 2021 roku stanowił za ścieżkę dźwiękową do wystawy Sebastiao Salgado o tej samej nazwie. Tym razem proces twórczy został przetestowany podczas ekskluzywnego koncertu „360” dla wąskiego grona fanów. Gotowy album jest również nagraniem binauralnym – tzn. został nagrany przy użyciu dwóch mikrofonów, aby nadać muzyce trójwymiarowy charakter podczas słuchania w słuchawkach. Albumowi będzie towarzyszył świat VR, Oxyville, który ma dodatkowo wzmocnić wrażenia z odsłuchu.

Brutalism jest zdecydowanie ciężki. Oxymore jest natomiast próbą zilustrowania i zbadania nowych sposobów łączenia technologii i muzyki. Dziś mamy technologie, które pozwalają nam badać kompozycję w dźwiękach przestrzennych. To otwiera dla nas, muzyków, zupełnie nowe doświadczenia w procesie twórczym. Również dla słuchacza oferuje to doświadczenie bardziej fizycznego i naturalnego sposobu słuchania dźwięku i muzyki. W prawdziwym życiu nasze pole audio ma 360 stopni. Oxymore został skomponowany specjalnie z myślą o przestrzennym doświadczeniu audio. Czuję nawet, że sam miks stereo jest jeszcze szerszy i że zyskał w tym procesie więcej przestrzeni. Jestem przekonany, że tak właśnie będzie komponowana i produkowana muzyka w przyszłości. Emocje również dla słuchacza to ogromny skok o kolejny poziom, jak wtedy, gdy przeszliśmy z mono na stereo

– komentuje artysta.

Oxymore będzie dostępny w sprzedaży od 21 października jako CD, na podwójnym winylu, cyfrowo w wersji stereo, Binaural i Dolby Atmos. Wersja fizyczna albumu będzie posiadała kod dostępu do najwyższej jakości binauralnego mastera.


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →