Jean Michel-Jarre łączy muzyczne pokolenia – POSŁUCHAJ

Zapowiedzi

Na nowym albumie Jean Michel-Jarre'a usłyszymy efekty współpracy legendarnego artysty z m.in. Gesaffelsteinem, M83, Tangerine Dream i 3D z Massive Attack.

W swoim najnowszym projekcie Jean Michel-Jarre chciał przedstawić kilka dekad muzyki elektronicznej. Do współpracy zaprosił artystów reprezentujących różne pokolenia, z którymi Jarre czuje szczególną nić porozumienia na płaszczyźnie muzycznej. Na krążku znalazło się aż 16 kolaboracji, w tym z M83, Tangerine Dream, Gesaffelstein i 3D z Massive Attack.
– Chciałem opowiedzieć historię muzyki elektronicznej na podstawie własnych przeżyć i z mojego punktu widzenia – od momentu kiedy zaczynałem, aż po dziś dzień. Dlatego postanowiłem współpracować z całym wachlarzem artystów, którzy bezpośrednio lub pośrednio, w czasie kiedy przez ostatnie cztery dekady tworzyłem muzykę elektroniczną, byli związani z tym gatunkiem. Zaprosiłem ludzi, których podziwiam za ich szczególny wkład w ten gatunek muzyczny, którzy są dla mnie inspiracją, ale także takich, których brzmienie jest rozpoznawalne. Na początku nie miałem pojęcia, jak ten projekt będzie wyglądał, ale jestem zaszczycony faktem, że wszyscy których zaprosiłem do współpracy, przyjęli moje zaproszenie – mówi Jean Michel-Jarre
Pierwszym kawałkiem zapowiadającym płytę był „Conquistador” nagrany z Gesaffelsteinem, kolejnymi „Zero Gravity” z Tangerine Dream, „Glory” z M83 oraz „Watching You” z 3D, czyli Robertem Del Naja z Massive Attack. Na pozostałe 12 tracków poczekamy do 16 pażdziernika, kiedy album „E-Project” trafi do sklepów.
Fani Jean-Michel Jarre’a już teraz mogą zamówić w przedsprzedaży ekskluzywny, numerowany boxset z autografem artysty.


Źródło: materiały prasowe
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →