Winyle sprzedają się lepiej od gier? Zaskakujące dane z UK

fot. Erik Mclean/Unsplash
News
Winyle sprzedają się lepiej od gier? Zaskakujące dane z UK

Popularność winyli bije kolejne rekordy. Według najnowszego raportu z Wielkiej Brytanii duże płyty sprzedają się w tym roku lepiej niż gry na PlayStation.

Już kilkukrotnie pisaliśmy dla was o astronomicznym wzroście popularności winyli. Sprzedaż tego formatu od 30 lat nie miała się tak dobrze jak obecnie. Czarne płyty wyprzedziły w notowaniach nawet swoje młodsze następczynie – płyty CD.

Czytaj dalej: Winyle z rekordem popularności. Więc dlaczego wydawcy nie świętują?

Popularności nośnika nie powstrzymała również inflacja, czego nie można powiedzieć o konkurencji w branży digitalowej rozrywki. Najnowsze dane podawane przez brytyjskie Entertainment Retailers Association (ERA) wskazują, że sprzedaż płyt winylowych wyprzedziła połączone wyniki sprzedaży gier na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Raport ERA

Według danych dostarczonych przez stowarzyszenie, w Wielkiej Brytanii sprzedaż winyli osiągnęła w tym roku astronomiczną wartość prawie 81 mln funtów. We wrześniu ubiegłego roku wartość ta wynosiła nieco ponad 72 mln. Gry na ostatnie dwie generacje konsoli Sony również osiągnęły lepsze wyniki. Wzrost ten nie był jednak równie wysoki i wyniósł niespełna 5 mln funtów. Wśród gier na konsole jedynie produkty Nintendo Switch zarobiły w tym roku więcej niż winyle.

Wzrost popularności winyli wydaje się nie do zatrzymania. Dla 74-letniego analogowego formatu przyćmienie cyfrowej technologii gier na konsole jest czymś niezwykłym. Wierzę, że po dziesięciu latach długiego powrotu do łask renesans winyli pozostanie z nami na dłużej

– komentował Kim Bayley, dyrektor naczelny ERA.

Raport stowarzyszenia potwierdza również dominację winyli nad płytami CD. Na Wyspach sprzedaż młodszego formatu przyniosła w tym roku niespełna 70 mln funtów. Tendencja ta utrzymuje się już prawie od dwóch lat, kiedy w 2020 roku czarne płyty wyprzedziły w wynikach sprzedaży format CD.


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →