Inflacja uderza w płyty winylowe

fot. Dusty Groove
News
record store, płyty winylowe

Koszt wysyłki winylu z Niemiec do reszty świata ma znacznie wzrosnąć w wyniku zmian cen dla paczek „winylowych” wprowadzonych przez DHL. Fani oraz sprzedawcy czarnych płyt protestują. Sprawdźcie szczegóły!

Inflacja – wysyłka winyli o ponad 300% droższa

Koszty wysyłki z Niemiec takiego artykułu jak płyty winylowe były znacznie niższe niż w wielu innych krajach UE i poza UE. Obecnie wysyłka dwóch płyt z Niemiec do większości krajów świata kosztuje 6 euro, ale zgodnie z nowymi wytycznymi od 1 lipca może wzrosnąć aż do… 19,98 euro! Ta sama usługa z wysyłką do Wielkiej Brytanii kosztuje 16,70 euro. Eksperci przewidują, że nowe opłaty będą mieć gigantyczne skutki na sprzedaż, ponieważ wiele sklepów na Wyspach Brytyjskich czy w USA jest uzależnionych od przesyłek kurierskich.

Powstała petycja na stronie Change.org w celu wywarcia nacisku na DHL, by zmienił format paczki, aby 12-calowe płyty winylowe mogły zmieścić się w nowym maksymalnym rozmiarze opakowania, co pozwoli uzyskać niższe stawki za przesyłki. Wniosek podpisało już ponad 11 tysięcy osób – niebawem to będzie najpopularniejsza akcja na całej stronie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wszystkim miłośnikom winyli na całym świecie, którzy zamawiają płyty z Niemiec, prosimy o przeczytanie i podpisanie poniższej petycji! Poczta niemiecka / DHL zmniejszy wymiary paczek „Warenpost International” (przesyłka towarów) do zaledwie 25 cm. Oznacza to, że jeśli nie podejmiemy działań, to od 1 lipca 12-calowe płyty nie zmieszczą się już w pudełka, które są przypisane dla tego nośnika. Najtańszą pozostałą opcją byłby Päckchen M International, który może kosztować od dwóch do trzech razy więcej niż Warenpost. Spowodowałoby to, że średni koszt wysyłki jednego lub dwóch rekordów (zwłaszcza tańszych) stałby się absurdalnie wysoki, nawet po dodaniu podatku celnego i opłat manipulacyjnych. Oto przykład: jeśli klient z USA zamówi 12-calową płytę/LP za cenę 12 euro z Niemiec po aktualnym kursie, koszty wysyłki są zazwyczaj poniżej lub około 10 euro. Po wejściu w życie nowych cen 1 lipca koszt wysyłki może przekroczyć dwukrotność tej kwoty! Wielu sprzedawców płyt i właścicieli sklepów płytowych w Niemczech obawia się, że liczba naszych zagranicznych ofert zmniejszy się, co może być ostatecznym ciosem dla wielu detalistów, którzy już walczyli o utrzymanie się na powierzchni podczas pandemii. Dlatego właściciel sklepu z płytami Dirk Borrmann (z Drake Records w Kolonii w Niemczech) rozpoczął petycję, aby powstrzymać planowane zmiany formatu przed wejściem w życie

– czytamy w informacji.

Zobacz także: „Mam to na winylu”, ale… czy kogoś to naprawdę obchodzi?

Plany DHL wywołały pospolite ruszenie w branży sprzedawców płyt winylowych:

Dwie płyty (dwa zwykłe 12-calowe płyty winylowe) do miejsc poza Europą można teraz nadal wysyłać [sic] za 6,00 euro i cztery płyty (czyli cztery 12-calowe płyty) za 9,00 euro do miejsc takich jak Stany Zjednoczone lub Australia lub w jakimkolwiek innym miejscu poza UE do tej pory. Nie będzie to już możliwe po 1 lipca

– napisał w wątku na forum Discogs przedstawiciel YoreStore, jednego ze sklepów muzycznych stojących za kampanią.

Record Stores vs. Walmart, Amazon & Target!

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →