Coraz mocniejsze MDMA zaczyna królować na festiwalach w UK

Fot. Pixabay
News
MDMA w UK

Średnia moc tabletek MDMA testowanych podczas festiwalu Parklife w zeszły weekend była 1,5 raza większa niż typowej tabletki.

MDMA: Co tak naprawdę może zawierać „kolorowa” pigułka?

Brytyjska organizacja charytatywna The Loop, zajmująca się redukcją szkód i testowaniem narkotyków, podzieliła się z opinią publiczną wynikami badań przeprowadzonymi podczas festiwalu Parklife w Manchesterze, który odbył się w miniony weekend.

W opublikowanej na Twitterze grafice organizacja pokazała informacje o ośmiu przetestowanych tabletkach MDMA. Badacze stwierdzili, że ich średnia moc jest około 1,5 razy większa niż w typowej tabletki, przy czym najsłabsza pigułka zawierała 118 mg MDMA, a najmocniejsza prawie dwukrotnie większą dawkę – 223 mg MDMA.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dzielenie się tego typu informacjami jest kluczem do misji The Loop, jaką jest dostarczanie uczestnikom imprez i festiwali wiedzy, która pomoże im dokonywać bezpieczniejszych wyborów i w realistyczny sposób ograniczyć potencjalne szkody. Powyższej grafice towarzyszył hashtag „#TakeQuarterAndSipWater”.

@theloop_uk 🕺🏼Parklife 2022 headline findings: #harmreduction #justsayknow #safesesh #goslowstaylow #parklife #manchester #parklife2022 ♬ Stylish BGM like instrumental hip hop – Tagord

Ecstasy mocniejsze, ale bez domieszek

Dalsze wyniki badań przeprowadzonych przez Parklife pokazują, że większość tabletek, które miały zawierać MDMA, w rzeczywistości zawierała MDMA. Jest to poprawa w stosunku do wyników z sezonu festiwalowego 2021, kiedy to okazało się, że prawie połowa tabletek sprzedawanych jako Ecstasy nie zawierała w sobie w ogóle MDMA.

Odnotowaliśmy znaczny spadek w porównaniu z bezprecedensowo wysokim poziomem fałszywego Ecstasy w obiegu w zeszłym roku, który był spowodowany mieszanką Brexitu i Covid. Obecnie poziom ten spadł do około 11%, a średnia moc tabletek i zakres dawek są całkiem zgodne ze średnią historyczną

–  przyznał Jay Jackson z The Loop.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →