Ważna wiadomość dla brytyjskich klubów. Boris Johnson chce zrezygnować z części obostrzeń

Fot. Pixabay
News
Wielka Brytania luzuje obostrzenia

Jeśli sprawdzą się przewidywania brytyjskich mediów, to kluby i dyskoteki nie będą już prawnie zobligowane do sprawdzania tzw. przepustek szczepionkowych.

Wielka Brytania luzuje obostrzenia

Jak możemy przeczytać w brytyjskich mediach, zaplanowany na 26 stycznia przegląd restrykcji powiązanych z tzw. covidowym Planem B, może zakończyć się zniesieniem większości z nich. Mało tego, może to nastąpić nawet już 27 stycznia. Oznacza to, że nie będą już potrzebne przepustki i paszporty szczepionkowe. Obowiązujące obecnie w Anglii środki bezpieczeństwa weszły w życie na początku grudnia 2021 roku w celu ograniczenia transmisji wariantu Omikron.

Przypomnijmy, że brytyjski przemysł muzyczny krytycznie odniósł się do wprowadzenia przepustek koronawirusowych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jesteśmy rozczarowani, że posłowie przegłosowali prawo paszportów COVID dla klubów nocnych. NTIA konsekwentnie sprzeciwiała się ich wprowadzeniu ze względu na wiele wyzwań logistycznych, jakie stwarzają one dla przedsiębiorców z branży klubowej

– mówił jeszcze niedawno Michael Kill z NTIA (Night Time Industries).

Ważna wiadomość dla brytyjskich klubów. Boris Johnson chce zrezygnować z części obostrzeń
fot. Pixabay

Kluby wyjdą z zapaści?

W całej Wielkiej Brytanii w ciągu ubiegłego miesiąca życie nocne praktycznie zamarło. Jedynie w Anglii kluby i dyskoteki w okresie Nowego Roku pozostawały otwarte i wciąż można do nich uczęszczać przy ograniczonej liczbie osób. Dodatkowo organizacja Music Venue Trust (MVT) obwieściła „katastrofalny” spadek frekwencji, sprzedaży biletów i wydatków, jakie ponoszą ludzie na imprezach muzycznych i koncertach.  

Myślę, że jesteśmy świadkami przejścia tego wirusa z pandemii na endemiczny. Mam nadzieję, że będziemy jedną z pierwszych dużych gospodarek, która pokaże światu, jak przechodzić z pandemii do endemizmu

– powiedział dzisiaj w jednym z wywiadów minister edukacji wielkiej Brytanii Nadhim Zahawi.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →