Tego się nie spodziewaliście. Naukowcy twierdzą, że marihuana przeciwdziała zakażeniu COVID-19

Fot. Geekweek
News
Marihuana na ratunek przed wirusem

Okazuje się, że marihuana zawiera związki, które mogą okazać solidną barierą dla koronawirusa.

Marihuana na ratunek przed wirusem

Raport z badań zatytułowany Hemp Acids and SARS-CoV-2 pokazuje, że kannabinoidy blokują wnikanie do komórek wirusa SARS-CoV-2 i jego nowych wariantów. Dokument ukazał się w serwisie Journal of Natural Products, a opracowali go naukowcy z Uniwersytetu Stanu Oregon. Udało im się wyodrębnić dwa kwasy kannabinoidowe (CBD-A i CBG-A), które występują w marihuanie. To właśnie one dzięki łączeniu się z kolcem białka koronawirusa mogą stać się tamą uniemożliwiającą wirusowi wnikanie do ludzkich komórek. 

CBDA i CBGA są wytwarzane przez rośliny konopi jako prekursory CBD i CBG, które są znane wielu konsumentom. Różnią się one jednak od tych kwasów i nie są zawarte w produktach konopnych 

– zaznacza Richard van Breeman, który był kierownikiem badań.

Fot. Geekweek

Do apteki po marihuanę

Zespół inkubował żywego wirusa ze związkami konopi, jak również z substancją kontrolną, a po 24 godzinach wstrzykiwał je do ludzkich komórek nabłonkowych. Naukowcy doszli do wniosku, że komórki, które zostały potraktowane CBD-A i CBG-A pozbawione, były RNA SARS-COV-2. Badacze przeprowadzili tę samą procedurę na żywych wariantach alfa i beta – po raz pierwszy wykrytych odpowiednio w Wielkiej Brytanii i Południowej Afryce – i stwierdzili, że związki miały taki sam efekt w obu przypadkach. Wyrażają oni optymizm, że związki te mogą być skuteczne również przeciwko innym wariantom.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Naukowcy sugerują przyjmowanie marihuany doustnie. Oznacza to, że odpowiednie zastosowanie marihuany w zapobieganiu COVID-19 prawdopodobnie będzie miało postać pigułki lub płynu.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →