Bartek Winczewski szefem muzycznym Radia Nowy Świat

News
Bartek Winczewski szefem Radia Nowy Świat

Z początkiem lutego, nowym szefem redakcji muzycznej Radia Nowy Świat został Bartek Winczewski. Stanowisko przejął po zmarłym niedawno Krzysztofie Łuszczewskim.

Bartek Winczewski w nowej roli

Bartek Winczewski do tej pory odpowiedzialny był za współtworzenie muzycznej strony stacji, między innymi poprzez swój autorski program Świat Nowej Muzyki, w którym zaznajamiał słuchaczy z nowymi brzmieniami, w szczególności z muzyką elektroniczną.

Kiedy Krzysztof Łuszczewski trafił do szpitala, a mnie poproszono o zaopiekowanie się muzyką podczas jego nieobecności, nie wahałem się ani chwili. I nie chodzi tylko o to, że to właśnie Krzysztof był osobą, która zaprosiła mnie do współtworzenia Radia Nowy Świat. Oczywistym było, że nie chciałem niczego zmieniać, raczej kontynuować pomysł na brzmienie stacji. Kiedy Krzysztofa nie ma już z nami, nie planuję żadnej rewolucji, jeśli chodzi o muzykę prezentowaną w Radiu Nowy Świat. To będzie raczej ewolucja, poszukiwanie nowych kierunków w oparciu o fundamenty zbudowane przez Krzysztofa
– powiedział Winczewski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl

Nowy dyrektor muzyczny stacji podkreśla, że najważniejsze jest dla niego znalezienie „złotego środka”. Znaczy to tyle, że zamierza osiągnąć balans, pomiędzy tym, co starsze i znane a tym, co świeże i nowe.

bartek winczewski szefem muzycznym Radia Nowy Świat

Bartek Winczewski – ceniony dziennikarz muzyczny

Bartka Winczewskiego wcześniej można było usłyszeć m.in w Radiu PIN, Planecie FM, Chillizet i Radiostacji.

Winczewski pisał także o muzyce i szeroko pojętej kulturze dla Machiny i tygodnika Przekrój. Publikował rónież w magazynie Film, Elle oraz w Bluszczu.

Inni pracownicy i współpracownicy Radio Nowy Świat to m.in.: Marcin Kydryński, Wojciech Waglewski, Fisz, Eliza Michalik, Michał Nogaś, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres,  Kuba Badach, Andrzej Poniedzielski, Marek Napiórkowski, Jan Emil Młynarski, Adriana Bąkowska, Zbigniew Zamachowski i Tomasz Ławnicki.

Bartek Winczewski – kultowa Piekarnia i IMPORT!

Starsza klubowa brać kojarzy Bartka przede wszystkim z jego działalności promotorskiej i imprezowej na początku lat 2000. Winczewski wraz z DJ Glasse odpowiedzialny był za cykl IMPORT! Na imprezach, organizowanych m.in. w kultowym, warszawskim klubie Piekarnia, gościła światowa czołówka sceny klubowej.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Bartek Winczewski dołącza do Radia Nowy Świat

8 czerwca 2020
Bartek Winczewski szefem muzycznym Radia Nowy Świat

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.