Bartek Winczewski szefem muzycznym Radia Nowy Świat

News
Bartek Winczewski szefem Radia Nowy Świat

Z początkiem lutego, nowym szefem redakcji muzycznej Radia Nowy Świat został Bartek Winczewski. Stanowisko przejął po zmarłym niedawno Krzysztofie Łuszczewskim.

Bartek Winczewski w nowej roli

Bartek Winczewski do tej pory odpowiedzialny był za współtworzenie muzycznej strony stacji, między innymi poprzez swój autorski program Świat Nowej Muzyki, w którym zaznajamiał słuchaczy z nowymi brzmieniami, w szczególności z muzyką elektroniczną.

Kiedy Krzysztof Łuszczewski trafił do szpitala, a mnie poproszono o zaopiekowanie się muzyką podczas jego nieobecności, nie wahałem się ani chwili. I nie chodzi tylko o to, że to właśnie Krzysztof był osobą, która zaprosiła mnie do współtworzenia Radia Nowy Świat. Oczywistym było, że nie chciałem niczego zmieniać, raczej kontynuować pomysł na brzmienie stacji. Kiedy Krzysztofa nie ma już z nami, nie planuję żadnej rewolucji, jeśli chodzi o muzykę prezentowaną w Radiu Nowy Świat. To będzie raczej ewolucja, poszukiwanie nowych kierunków w oparciu o fundamenty zbudowane przez Krzysztofa
– powiedział Winczewski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl

Nowy dyrektor muzyczny stacji podkreśla, że najważniejsze jest dla niego znalezienie „złotego środka”. Znaczy to tyle, że zamierza osiągnąć balans, pomiędzy tym, co starsze i znane a tym, co świeże i nowe.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

bartek winczewski szefem muzycznym Radia Nowy Świat

Bartek Winczewski – ceniony dziennikarz muzyczny

Bartka Winczewskiego wcześniej można było usłyszeć m.in w Radiu PIN, Planecie FM, Chillizet i Radiostacji.

Winczewski pisał także o muzyce i szeroko pojętej kulturze dla Machiny i tygodnika Przekrój. Publikował rónież w magazynie Film, Elle oraz w Bluszczu.

Inni pracownicy i współpracownicy Radio Nowy Świat to m.in.: Marcin Kydryński, Wojciech Waglewski, Fisz, Eliza Michalik, Michał Nogaś, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres,  Kuba Badach, Andrzej Poniedzielski, Marek Napiórkowski, Jan Emil Młynarski, Adriana Bąkowska, Zbigniew Zamachowski i Tomasz Ławnicki.

Bartek Winczewski – kultowa Piekarnia i IMPORT!

Starsza klubowa brać kojarzy Bartka przede wszystkim z jego działalności promotorskiej i imprezowej na początku lat 2000. Winczewski wraz z DJ Glasse odpowiedzialny był za cykl IMPORT! Na imprezach, organizowanych m.in. w kultowym, warszawskim klubie Piekarnia, gościła światowa czołówka sceny klubowej.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →