Bartek Winczewski dołącza do Radia Nowy Świat

News
Radio Nowy Świat

Do rozrastającej się ekipy Radia Nowy Świat dołączył właśnie Bartek Winczewski. Redakcja liczy obecnie już kilkadziesiąt osób. Start rozgłośni zapowiedziany jest na 26 czerwca.

Radia Nowy Świat kompletuje załogę

Niemal każdego dnia napływają do nas nowe informacje dotyczące Radia Nowy Świat. Wiadomo już, kiedy zacznie ono nadawać oraz to, że pierwszą audycję poprowadzi Wojciech Mann. W ostatni weekend zaś w mediach społecznościowych radia pojawiła się informacja, że wśród dziennikarzy współtworzących rozgłośnię znalazł się Bartek Winczewski.

Dziś postanowiliśmy zorganizować Państwu i sobie dzień dobrych wiadomości. RNŚ jest radiem ludzi konsekwentnych, dlatego z przyjemnością ogłaszamy, że do grona współtwórców Nowego Świata dołączył Bartek Winczewski! – napisali na swoim kanale w mediach społecznościowych założyciele radia.

Bartek Winczewski to radiowiec, dziennikarz muzyczny, manager artystów. Z radiem związany od ponad 20 lat. Zaczynał na antenie kultowej Radiostacji, znany też z Planety FM i Radia PIN, najdłużej na falach Chillizet. Jako autor tekstów piszący dla pierwszej oryginalnej Machiny, Filmu i Elle, przez 10 lat publikował w tygodniku Przekrój. Miłośnik muzyki z lat 90. Tropiciel nowych trendów, brzmień, artystów. Od popu po alternatywę. Od elektroniki po jazz i hip-hop.

Radio Nowy Świat – bez reklam i bez polityków

Radio Nowy Świat zostanie uruchomione dzięki crowdfundingowej zbiórce. Założycielom radia udało się zebrać ponad milion złotych – pieniądze wpłacono za pośrednictwem strony Patronite. Miesięczne deklarowane wsparcie dla radia ma oscylować w okolicach 600 tys. zł. Z tego też powodu nie będzie konieczności emitowania reklam na antenie. Twórcy radia zdradzają, że na antenie nie zabraknie publicystyki, ale do studia nie będą zapraszani żadni politycy.

Pracownicy i współpracownicy radia to m.in. Marcin Kydryński, Wojciech Waglewski, Fisz, Eliza Michalik, Michał Nogaś, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski, Kuba Badach, Andrzej Poniedzielski, Marek Napiórkowski, Jan Emil Młynarski, Adriana Bąkowska, Zbigniew Zamachowski i Tomasz Ławnicki.

Radio Nowy Świat Bartek Winczewski

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.