Audioriver Goes Green! Festiwal idzie z ekologicznym duchem czasu

News
Audioriver - Jagna Niedzielska

Audioriver to nasza polska duma. Impreza doskonale wykorzystuje swoją nośność, promując palącą sprawę ekologii - w grudniu ambasadorzy festiwalu są już na półmetku akcji. Tematem na ten miesiąc jest marnowanie żywności - więcej usłyszycie od Jagny Niedzielskiej.

Audioriver – zielony festiwal

Tendencja do czynienia imprez zbiorowych faktycznie ekologicznymi, rośnie. I bardzo miło patrzy się na zwrotne kubki wykonane z grubego plastiku, unikanie jednorazowych opakowań w strefie gastro itp. Audioriver działa w tym kierunku odpowiednio postępowo, nie ograniczając się do eko-inicjatywy wyłącznie w czasie trwania imprezy. Pół zielonej kampanii festiwalu w tej chwili już za nami, a jeżeli dotąd nie słyszeliście o tej akcji, najwyższa pora nadstawić uszu. W grudniu, czyli miesiącu o podwyższonym standardzie konsumpcjonizmu (święta, święta i po świętach), na tapecie pojawia się pytanie: jak nie marnować żywności? Patentami, jak zostać w kuchni bardziej less waste, podzieli się Jagna Niedzielska.

Audioriver - Jagna Niedzielska

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Audioriver radzi: kuchnia bez resztek

Badania mówią, że statystyczny Polak wyrzuca około 235 kg jedzenia rocznie. Dużo? Na tyle, że ciężko to sobie wyobrazić. Oprócz tego, że żywność ląduje w koszu, marnujemy także wodę, energię, swoją pracę i czas, a także zwiększamy emisję CO2 do środowiska. Wszyscy konsumenci mają wpływ na środowisko i każdy z nich posiada środki, by nieco załagodzić ten problem. Jak? Przez cały grudzień, co tydzień w poniedziałek na Instagramie i Facebooku Audioriver postowane będą materiały edukujące w duchu less waste. Jagna Niedzielska zdradzi swoje patenty na oszczędność w kuchni, przemyślane zakupy oraz obali mity tyczące się marnowania żywności. Pierwsze wiadomości od naszej eko-ambasadorki już 7 grudnia o godzinie 19.00 – sprawdzajcie!

Audioriver

Audioriver – w trosce o środowisko

Akcja festiwalu ma na celu promowanie edukacji ekologicznej i tak, przez cały rok Jagna Niedzielska porusza inny wątek związany ze środowiskiem, klimatem oraz ekologią. Każdy miesiąc to nowy temat, przedyskutowany z rzeczoznawcami i pozostawiający miejsce na rozmowę, przepływ informacji oraz podzielenie się doświadczeniami.

Dotychczas, w ramach programu #Audiorivergoesgreen, zostały poruszone już takie problemy jak fast fashion, nadprodukcja plastiku oraz ochrona zwierząt. W tym miesiącu przoduje wątek jedzenia – czyli posłuchamy o Bankach Żywności, efektywnych zakupach i freeganizmie. Jeśli zawsze chciałeś ruszyć na skip, ale cykasz się z braku doświadczenia, zgarniesz parę rad dla początkujących. Wyrzucasz mnóstwo jedzenia – dowiesz się, jak sprytnie przetworzyć rzekomo nieprzydatne już resztki. Meritum? Ekologia to także oszczędność, zatem podwójnie warto.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →