Apple się poddaje? Nadchodzi koniec iTunes

Technologia

Podczas poniedziałkowej konferencji WWDC w San Jose, firma Apple ogłosiła wiele nowości i zmian. Jedą z nich jest rezygnacja z aplikacji iTunes.

iTunes to program dla systemów Mac, który pojawił się na rynku w 2001 roku. To centrum synchronizacji wszystkich urządzeń Appla na komputerze, służące do odtwarzania plików audio oraz wideo. iTunes przyczynił się do zrewolucjonizowania przemysłu muzycznego, dzięki sprzedaży muzyki za pośrednistwem swojego sklepu iTunes Store.

W trakcie poniedziałkowej konferencji WWDC, Apple ogłosił, że iTunes zostanie zastąpiony przez trzy osobne alikacje: Apple Podcasts, Apple TV oraz Apple Music, gdzie ma się znaleźć cała muzyka z iTunes. Każda z nich będzie skoncentrowana wyłącznie na przypisanym do siebie polu działania – muzyce, podcastach i treściach wideo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Program Apple Music zastąpi wszystkie funkcje przechowywania i organizacji muzyki obsługiwane obecnie przez iTunes. Apple TV umożliwi użytkownikom kupowanie i wypożyczanie filmów, natomiast Apple Podcast – słuchanie podcastów. Nowe aplikacje będą miały oczywiście swój charakterystyczny wygląd, kolorowe paski narzędzi oraz łatwą nawigację.

Warto zaznaczyć, że taki rodział istnieje już w systemach iOS dla iPhone’ów i iPadów. Jesienią, za sprawą nowej, darmowej aktualizacji macOS 10.15, konfiguracja będzie również dostępna dla użytkowników systemów Mac.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →