Apple prezentuje iPhone 6 i „one more thing”

Lifestyle

Apple pokazało wczoraj swój najnowszy smartfon iPhone 6 oraz zupełnie nową linię produktów - zegarki Apple Watch. Co potrafią nowe gadżety z Cupertino?

Podczas wczorajszej konferencji CEO Apple – Tim Cook – kilkukrotnie podkreślił, że muzyka zawsze grała dla Apple kluczową rolę. Na scenie wystąpiła grupa U2, która udostępniła użytkownikom iTunes swój najnowszy album „Songs Of Innocence” za darmo. Ale to nie Bono i spółka byli główną gwiazdą wieczoru…

iPhone 6 i iPhone 6 Plus
Apple zaprezentowało swój najnowszy smartfon iPhone 6, który będzie dostępny w dwóch rozmiarach – 4,7 i 5,5 cala (iPhone 6 Plus). Urządzenie ma zmieniony design w stosunku do poprzednika, pasujący do ostatniej linii iPadów. Najważniejszą nową funkcją jest płatność elektroniczna Apple Pay, która jednak nie będzie dostępna w Polsce. Może kiedyś… Póki co, dla nas iPhone 6 będzie po prostu większym, szybszym i wyposażonym w lepszy aparat fotograficzny iPhonem. Nowy smartfon od Apple będzie dostępny w Stanach od 19 września, w Polsce pewnie pod koniec roku.
W przypadku prezentacji iPhone’a 6 o żadnym zaskoczeniu nie było mowy, gdyż potwierdziły się tylko informacje, które od miesięcy wyciekały z chińskich fabryk. Zaskoczeniem za to była prezentacja zegarka, całkowicie nowego urządzenia w ofercie Apple.
O Apple Watch do momentu premiery wiadomo było tyle, że trwają nad nim prace i Apple pokaże go na wczorajszej konferencji. Przecieków było niewiele. Watch okazał się sprytnym gadżetem o przyzwoitym wyglądzie, który można spersonalizować przy pomocy wymiennych pasków i bransolet. Urządzenie paruje się z iPhonem serii 5 i 6, pozwala na komunikację między użytkownikami, wyświetla powiadomienia, rejestruje funkcje życiowe, a kiedy pojawi się w sprzedaży na początku 2015 roku, pewnie będzie mógł jeszcze więcej, gdyż developerzy już pracują nad kolejnymi aplikacjami. Cena? Od 349 dolarów.
Jesteśmy ciekawi jak na premierę Apple Watch zareagują programiści specjalizujący się w pisaniu aplikacji muzycznych i czy nowa platforma będzie dla nich atrakcyjna tak samo jak iOS w iPhone’ach i iPadach. Wyobrażacie sobie np. Traktor DJ na zegarki? 😉
PS. Przy okazji prezentacji nowych produktów, z ofery Apple zniknął iPod Classic – ikona wśród odtwarzaczy MP3, ostatnie urządzenie z rewolucyjnym clickwheel i dyskiem talerzowym o pojemności 160 GB. Model ten ostatnią aktualizację przeszedł w 2008 roku.
Więcej informacji: apple.com
Polub muno.pl na Facebooku: