Apple Music już działa

Lifestyle

Wielki nieobecny na rynku streamingu muzyki, firma Apple, wczoraj po południu uruchomiła swoją usługę Apple Music. Czy gigant z Cupertino zagrozi dominującym na rynku platformom Spotify i Tidal?

Apple długo zwlekało z uruchomieniem własnego serwisu streamingowego, mocno trzymając się sprzedaży plików muzycznych przez iTunes. Odkąd kilka tygodni temu firma oficjalnie zapowiedziała usługę Apple Music, w środowisku zawrzało i usłyszał o niej chyba każdy internauta, a przecież właśnie o to Apple chodzi. Wczoraj po południu Apple Music wystartowało wraz z pojawieniem się aktualizacji systemu iOS do wersji 8.4 i iTunes do 12.2.
Katalog muzyki dostępnej na żądanie jest imponujący, bo obejmuje większość utworów znajdujących się w sklepie iTunes. W Apple Music zawiera się będzie też całodobowa stacja radiowa Beats 1, w której za playlisty odpowiedzialni będą znani DJ-e i muzycy – Zane Lowe, Dr. Dre, A-Trak, Elton John, St. Vincent i Pharrel Williams. Kolejną ciekawą funkcją Apple Music jest Connect, czyli zintegrowany serwis społecznościowy, dzięki którym artyści mogą komunikować się z fanami.
Usługa Apple Music jest dostępna dla użytkowników systemów iOS, OS X i Windows, a jesienią również Android. Możemy skorzystać z 3-miesięcznego darmowego okresu próbnego. Później miesięczny abonament wyniesie 4,99 euro dla indywidualnego użytkownika i 7,99 euro dla rodzin (do 6 osób).
Więcej informacji: www.apple.com/pl/music
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →