Akme – Wyspy EP

4 179
Recenzje
Akme – Wyspy EP

Info

Data wydania:
2013/06/25
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Warszawski DJ i producent AKME, którego wielu z Was miało ostatnio okazję usłyszeć podczas Audioriver, jakiś czas temu wydał kolejną EP-kę – „Wyspy„. Jak zmieniło się brzmienie artysty od czasu debiutu na Resopal? Sprawdźmy!

Na EP-ce odczuwamy wyraźne wpływy techno spod znaku deep i dub. Tytułowy utwór przesiąknięty jest pokręconymi wokalami, a całość wypełnia pływający bas. Z każdą minutą odnajdujemy kolejne dźwięki, od saksofonu po orientalne bębny. Szkoda tylko, że ich kulminację słyszymy dopiero pod sam koniec utworu.

Dub For You” smaczku dodają chropowate, elektroniczne sample, które rozchodzą się echem po całym utworze. „Think Diffrent” z kolei po melodyjnym intro przenosi nas w minimalowe krainy, które z czasem stają się coraz mroczniejsze, a z głośników zaczynają po raz kolejny wydobywać się pokręcone szepty. Wydawnictwo wieńczy „Two Days One Word„, który świetnie spełnia się w roli outro. Pora więc opuścić „Wyspy”.

Podsumowując, otrzymaliśmy poprawny materiał, wyróżniający się nietuzinkowym stylem, jednak utworom brakuje ostatnich szlifów. AKME jako producent jest dopiero na początku drogi i słychać brak doświadczenia, ale jestem pewny, że za jakiś czas możemy spodziewać się po nim prawdziwych perełek.

Tekst: Paweł Ławniczak

 

Tracklista

01. Wyspy

02. Think Different

03. Two Days One Word

04. Dub For You