MIUO „Muu” – Otake Records z 36. wydawnictwem

Zaledwie dwa dni temu miała miejsce premiera kolejnego wydawnictwa warszawskiej stajni Otake Records. Najnowsze dziecko wydawnictwa to projekt AKME i Adama Rosołowskiego - MIUO.

Otake Records po raz 36.

Otake Records to bez dwóch zdań najprężniej działające wydawnictwo na polskim rynku muzyki elektronicznej. Po premierze doskonałej EPki W_iro Senses,o której więcej przeczytacie tutaj, przyszedł czas na kolejne release. Tym razem wytwórnia postawiła na jednego ze swoich najbardziej doświadczonych zawodników. Akme, bo to o niego chodzi, w poniedziałek zaprezentował swój projekt, który po godzinach tworzy z Adamem Rosołowskim MIUO. Wynikiem współprac tych dwóch panów jest minialbum Muu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

MIUO – Muu – nowe EP w portfolio Otake

Muu to składająca się z 3 utworów EPka, która dostarcza nam ponad 13 minut wrażeń muzycznych. Za projekt okładki odpowiadają Zosia Osińska & Maciej Kochanski, nad mixem i masteringiem czuwał natomiast Kacper Bogacz. Wydawnictwo brzmieniowo odbiega od tego do czego na co dzień przyzwyczaił nas AKME. Jego projekt z Adamem Rosołowskim to rzecz o wiele mniej taneczna. Na próżno szukać tutaj skoczniejszych rytów czy dosadnego basu.

Poczuć to można już w samym numerze otwierającym Muu. Nostalgiczny, pełen drobnych niuansów brzmieniowych, kreślący piękną panoramę muzyczną Morning Ambient, porywa słuchacza do miejsca, gdzie ten może odpocząć od zgiełku codzienności.

The Buddy to kompozycja odrobinę żywsza, z wyraźniej podkreślonym basem, którego brzmienie osobiście niezwykle mi odpowiada. Wciąż jednak to muzyka jednoznacznie kontemplacyjna. Podobnie sprawa ma się w przypadku zamykającego całość Ticket to the wood.

Muszę przyznać, że słuchanie Muu sprawiło mi dużo przyjemności i polecam to doświadczenie każdemu, zwłaszcza w tych jakże niepewnych dniach. Mam nadzieję, że niedługo przyjdzie nam posłuchać więcej muzyki od duetu MIUO.

MIUO – Muu – odsłuchPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →